Podstawy rachunkowości, kadry i płace, prawo podatkowe i podatki czy zarządzanie zasobami ludzkimi – to zaledwie kilka propozycji z szerokiej oferty studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im.  profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Studia podyplomowe są skierowane do osób posiadających wykształcenie wyższe, które ukończyły minimum studia licencjackie i chcą poszerzyć swoją wiedzę specjalistyczną w konkretnym zakresie.

Dr Łukasz Baratyński

Oferta uczelni w zakresie studiów podyplomowych jest bardzo szeroka, obejmuje prawie 30 kierunków. – Nasza propozycja jest bogata i zróżnicowana. Każdy z  wydziałów przygotowuje swoją ofertę, szczególnie rozbudowana jest ona na wydziale prawa, co warto podkreślić - najstarszym w naszym regionie.

Ale liczy się nie tylko ilość. Dla uczelni ważna jest także jakość dynamicznie zmieniającej się oferty edukacyjnej. - Nieustannie śledzimy, jaka jest potrzeba rynku. Naszą reakcją na te potrzeby jest wprowadzenie do oferty m.in.  studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości. Pracodawcy potrzebują osób gotowych do pracy na danym stanowisku. Nasza propozycja jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

Jesteśmy też w kontakcie z lokalnymi przedsiębiorcami. W oparciu o uzyskane w ten sposób informacje budujemy naszą ofertę: albo tworzymy nowy kierunek, albo modyfikujemy ten już istniejący, bo na przykład potrzebny jest inny zakres tematyki poruszanej na zajęciach.

Jedną z nowości w tegorocznej ofercie są podyplomowe studia menedżerskie. – Ten kierunek jest skierowany do słuchaczy, którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Co ważne, zajęcia prowadzą praktycy, więc osoby, które korzystają z tej wiedzy na co dzień.

Nowym, ciekawym kierunkiem są studia podyplomowe z prawa ukraińskiego dla Polaków. – To studia dla osób, które na co dzień współpracują z firmami z Ukrainy, które lepiej chciałyby poznać obowiązujące w tym kraju prawo, a także kwestie związane w funkcjonowaniem państwa. Dostrzegamy potrzebę uruchomienia takiego kierunku, ponieważ jesteśmy państwami sąsiadującymi, współpraca polsko-ukraińska w różnych obszarach rozszerza się, nasza administracja współpracuje z ukraińską.

Praktycznym kierunkiem, cieszącym się dużym zainteresowaniem, jest prawo podatkowe i podatki, adresowane do wąskiej grupy osób zajmujących się tematyką podatkową.

Popularnością cieszy się także kierunek dietetyka i planowanie żywienia. – Myślę, że w tym przypadku duża rekrutacja jest wynikiem naszego, jako społeczeństwa, wzrostu zainteresowania zdrowym trybem życia.

Pełna oferta kierunków studiów podyplomowych w roku akademickim 2017/2018 znajduje się na internetowej stronie uczelni: www.pod.wseip.edu.pl. Tam też informacja o rekrutacji i płatnościach. Na byłych i aktualnych studentów Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych czekają atrakcyjne rabaty. Dla absolwentów przygotowano 25% zniżki, a dla studentów studiów magisterskich – 50% zniżki.