Z nowym rokiem nasz samorząd studencki postanowił dokonać wielu znaczących zmian w swojej działalności oraz strukturze, aby jeszcze sprawniej rozwiązywać problemy studentów oraz oferować wszystkim pomoc.

1. Zdjęcie na jedynke

Przewodnicząca URSS Alicja Ciszek, postanowiła poszerzyć hierarchie szczebli we władzach samorządu. Powstała idea utworzenia Prezydium, w którym zasiadło 7 osób, przedstawiciel każdego wydziału na naszej Alma Mater. Uczelnia oferuje 11 kierunków studiów, które podlegają pod wydziały takie jak: prawa, administracji i bezpieczeństwa, ekonomii, finansów, nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk społecznych.

Wszystkie ważne zmiany zostały uwzględnione w nowo podpisanym regulaminie samorządu studenckiego, dzięki tym zmianom większa liczba studentów ma wpływ na decyzje podejmowane na uczelni oraz praca samego samorządu jest skuteczniejsza z faktu, iż podział obowiązków został skutecznie podzielony pomiędzy wybranych przedstawicieli.

Prezydium spośród swojego grona ma obowiązek wybrania przewodniczącego, zastępcy oraz sekretarza. Zmiana struktur oznaczała szersze wybory oraz liczne zmiany stanowisk, spośród starostów, a następnie Prezydium.

Pierwszym wyzwaniem zorganizowanym przez zmodyfikowany samorząd było przeprowadzenie szkolenia z praw i obowiązków studenta dla nowo przybyłych studentów do naszej uczelni. Zajęcia odbyły się 15 grudnia i zostały podzielone na dwa panele, aby wszyscy studenci mogli w nim uczestniczyć. Wiele ciekawych informacji przekazali przewodnicząca Alicja Ciszek oraz wiceprzewodniczący Kamil Rębosz. Szkolenie udało się bardzo dobrze, ponieważ spora część studentów pojawiła się na nim.

Mamy ogromną nadzieje, że zmiany, które nastąpiły na naszej uczelni w samorządzie studenckim pozytywnie wpłyną na zaplanowane prace samorządowe na ten rok akademicki i będziemy jeszcze bardziej pomocni dla naszych kolegów i koleżanek . W celu przybliżenia nowego samorządu, każdy zgodził się na udzielenie krótkiej wypowiedzi na swój temat.

2.AlicjaAlicja Ciszek- przewodnicząca URSS

Cześć, nazywam się Alicja, jestem absolwentką Turystyki i Rekreacji a aktualnie studiuję Ekonomię Menadżerską na studiach II stopnia. Z Samorządem zaczęłam współpracować już od I roku studiów, w styczniu 2016 r. zostałam Sekretarzem URSS a od października 2016 r. jestem Przewodnicząca URSS. Moja działalność na rzecz studentów została doceniona i od 1 stycznia 2018 roku mam przyjemność reprezentować studentów uczelni niepublicznych jako Członek Zarządu oraz Rzecznik Medialny Forum Uczelni Niepublicznych. Uwielbiam podróże o czym świadczy mój dwukrotny wyjazd na praktyki zagraniczne z programem Erasmus+, lubię tańczyć, kocham zumbę i dobre filmy. Dużo czasu poświęcam na rozwój osobisty.

 

3.KamilKamil Rębosz- Wiceprzewodniczący URSS

Cześć, jestem Kamil i studiuję bezpieczeństwo wewnętrzne stacjonarne na drugim roku oraz prawo zaocznie na roku pierwszym. Jestem osobą szczerą, otwartą oraz pracowitą. Staram się być bardzo aktywny w życiu uczelni oraz życiu studenckim. Preferuję aktywny tryb życia regularnie trenuje, biegam oraz jeżdżę na rowerze. Mam szczerą nadzieje na udaną współpracę ze wszystkimi na uczelni, a w razie jakichkolwiek pytań i problemów każdemu służę pomocą.

 

 

 

4.KarolinaKarolina Dubiel- Sekretarz URSS

Cześć nazywam się Karolina, studiuję pielęgniarstwo na trzecim roku, gdzie jestem starostą. Od tego roku akademickiego jestem również sekretarzem URSS. Jestem osobą pracowitą, kreatywną oraz zorganizowaną. Prowadzę aktywny tryb życia. Jestem odpowiedzialna i wytrwała, zawsze dotrzymuję słowa, wytrwale dążę do postawionych przez siebie celów. W razie jakichkolwiek problemów i pytań jestem do waszej dyspozycji .

 

 

 

5.Paulina StępieńPaulina Stępień- Sekretarz URSS

Cześć, mam na imię Paulina, studiuję na trzecim roku prawa i na drugim roku bezpieczeństwa wewnętrznego. Jestem osobą pracowitą jak również otwartą. Z łatwością nawiązuje nowe kontakty oraz sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Głównie interesuje się kryminalistyką ale ciekawią mnie też inne zagadnienia z dziedziny prawa. Działalność w samorządzie studenckim będzie dla mnie nowym i ciekawym doświadczeniem, dlatego zrobię wszystko aby funkcjonował on jak najlepiej. 

 

 

 

6.Paulina BiberPaulina Biber- Przewodnicząca Komisji ds. Promocji i Marketingu

Cześć, nazywam się Paulina. Jestem studentką pierwszego roku kosmetologii. Jestem osobą otwartą na nowe znajomości i chętną do pomocy. Z Samorządem Studenckim zaczęłam współpracować od pierwszego roku studiów i od tego czasu staram się być aktywna w życie uczelni. Liczę na miłą współpracę z Wami. W razie jakichkolwiek pytań i problemów jestem do waszej dyspozycji.

 

 

 

7.WeronikaWeronika Musiał - Przewodnicząca Komisji ds. Finansów

Cześć, mam na imię Weronika, jestem studentką pierwszego roku finansów i rachunkowości. Cieszę się, że jako członek Prezydium URSS mogę wspierać Samorząd Studencki poprzez bycie przewodniczącą Komisji ds. Finansów. Mam nadzieję, że dzięki mojej pomocy Samorząd Studencki będzie rozważnie dysponował środkami przeznaczonymi na jego działalność. W wolnej chwili fotografuję i oglądam netflixa.

 

 

 

 

 

Kamil Rębosz

Wiceprzewodniczący URSS