Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych oferuje wiele ciekawych kierunków, a w nich także kosmetologie. Jest to bardzo przyszłościowy oraz ceniony kierunek, ponieważ ludzie od zawsze dbali i będą dbać o swoją urodę. Branża kosmetyczna mogłoby się zdawać, że jest skierowana tylko w kierunku pań, jednak nic bardziej mylnego, ponieważ coraz częściej można spotkać również panów w tym zawodzie.

kosmetologia1

Nasza uczelnia oferuje wysoki poziom kształcenia na owym kierunku, wiele pomieszczeń przystosowanych do zajęć praktycznych, wyspecjalizowana kadra działająca długo w branży kosmetycznej oraz przyjazna atmosfera sprawa, że nasza uczelnia jest tak chętnie wybierana przez młodych ludzi do rozwijania swoich umiejętności.

Studenci podczas zajęć ze specjalistami w swojej dziedzinie dowiadują się między innymi jak prawidłowo oceniać stan zdrowia skóry, włosów i paznokci; rozpoznawać zmiany dermatologiczne; jak indywidualnie dobierać preparaty do pielęgnacji domowej; jak sporządzać i stosować preparaty do wykonania zabiegów kosmetycznych oraz promować higienę i zdrowe odżywianie.

kosmetologia2Wszyscy nasi absolwenci oraz nowi studenci, są zachwyceni z wyboru naszej Alma Mater i bez problemu znajdują prace w zaprzyjaźnionych nam gabinetach kosmetycznych bądź też otwierają własne salony, studentka I roku kosmetologii Maria Ochyńska wyraziła bardzo pozytywną opinie o uczelni, już po kilku miesiącach nauki, otóż Maria mówi:

"Kosmetologia to kierunek na który chciałam iść od początku liceum. Zawsze będąc w salonie pielęgnacyjnym bądź SPA, wyobrażałam sobie jak to byłoby mieć swój własny. Myślałam o pomaganiu ludziom z ich problemami skórnymi, pielęgnacji. Kolekcjonowałam w domu kosmetyki do ciała, twarzy, testowałam wiele firm, często z koleżankami robiłyśmy domowe SPA. Dużo czytałam o tym zawodzie, słuchałam opinii osób które są w tej branży dłuższy czas, mają swoją działalność - to jeszcze bardziej mnie zachęcało. Nie widziałam się w innym zawodzie.

Wybranie uczelni po skończeniu liceum nie było prostym wyborem. W szczególności, że ostatnio kosmetologia jest bardzo popularnym kierunkiem. Zależało mi, aby miejsce w którym dalej będę się kształcić, posiadało przede wszystkim dobre wyposażenie - żeby dokładnie uczyć się na tym, przy czym w przyszłości będę pracować, widzieć jak to wygląda, zdobywać doświadczenie. Dlatego m.in wybrałam Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych. Wyposażenie jest świetne, a zajęcia z kosmetologii bardzo ciekawe. Pracujemy w parach, wykonując na sobie zabiegi pod okiem naszej Pani prowadzącej. W teorii z przedmiotów, mamy do czynienia nie dość, że z profesjonalnymi, to dodatkowo z przyjaźnie nastawionymi wykładowcami. Każde wykłady prowadzone są w zachęcający sposób.

Po studiach chciałabym nabierać jak najwięcej doświadczenia i nabywać nowe umiejętności. Na pewno będę zapisywać się na kursy i poszukam pracy w salonie, ewentualnie w centrum medycyny estetycznej. Może gdy mi się poszczęści, będę miała coś swojego.,,

kosmetologia3

Jesteśmy bardzo dumni, że nasi studenci doceniają nasz starania, aby każdy kierunek był na jak najlepszym poziomie, a nasza kadra była mistrzowska w swojej branży. Dodatkowym atrybutem, który oferuje nasza uczelnia to możliwość jaką miały nasze studentki studiów magisterskich z kosmetologii, otóż mogły się zapisać na darmowe studia podyplomowe na kierunku Dietetyka i Planowanie Żywienia. Kto wie jakie specjalne oferty zaproponuje uczelnia naszym studentką za rok, jeżeli chcesz się zapoznać bliżej z ofertą edukacyjną zapraszamy wszystkich do przyszłych zapisów, a sami przekonacie się, że lepiej wybrać nie mogliście.

Wywiad Kamila Rębosza ze studentką I roku kosmetologii Marią Ochyńską