Coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwszy Międzynarodowy Dzień Kobiet został ustanowiony 28 lutego 1909 roku przez Socjalistyczną Partię Ameryki po powstałych strajkach i zamieszkach w Nowym Jorku. W Polsce zaś święto to obchodzone jest od 1993 roku po dziś dzień. Głównie wydarzenie to polega na wręczeniu przez mężczyzn drobnego prezentu kobiecie na dowód jego miłości do niej, a także spędzeniu tego dnia razem.

dzien kobiet

 

Jest to święto, w którym mężczyźni obdarowują znane sobie kobiety m.in. matki, żony, partnerki, siostry, córki, koleżanki, aby udowodnić w ten sposób pamięć o nich. Dawniej święto to obchodzone było w celu uczczenia macierzyństwa i płodności kobiet - aktualnie zaś ma za zadanie ukazać jakie wielkie znaczenie odgrywają kobiety w życiu mężczyzn.

Najlepszym sposobem w jaki można okazać swoje uczucie jest prezent. Jednym z najczęstszych podarunków, którymi obdarowane są kobiety w tym dniu stanowią kwiaty. Kiedyś były to głównie goździki, natomiast obecnie są nimi tulipany symbolizujące wdzięk i elegancję. Innymi kwiatami cieszącymi się z roku na rok szczególną popularnością są róże, które symbolizują ogromną namiętność lecz mężczyźni nie ograniczają się tylko do tego rodzaju prezentów, ale także innych form prezentu, jakimi można obdarować swoją wybrankę.

Dzień Kobiet jest świętem cieszącym się szczególną popularnością wśród młodych ludzi, mające w sobie dużo pozytywnej energii, wywołuje ono w ten sposób wiele uśmiechów na twarzach kobiet. Wydarzenie to często uznawane jest za zwiastun nadejścia wiosny.

Natalia Pabiś

Studentka Bezpieczeństwa Wewnętrznego