Studia to nie tylko nieustanna nauka, ale także rozwijanie swoich pasji. Przykładem tego jest nasz student prawa Maciek Giemza, który dokonał czegoś wielkiego co dla wielu z nas jest marzeniem.

dakar

Maciek w 2017 r. wystartował w rajdzie Dakar i zajął na nim bardzo dobre miejsce, miażdżąc swoich rywali. Po udanym rajdzie przekazał swoją bluzę jako pamiątkę uwieczniającą ten niesamowity wyczyn, aby każdy mógł wiedzieć, że właśnie nasz student dokonał czegoś wielkiego i spełnił swoje marzenia!

O tym jak dotarł na sam szczyt relacjonuje nam sam uczestnik rajdu, Maciek Giemza:

„Od marzenia o starcie w Rajdzie Dakar do samego startu minął zaledwie rok, ponieważ w lutym 2017 roku dostałem szanse od sztabu ORLEN TEAM, żeby wziąć udział w Abu Dhabi Desert Challenge, czyli moim pierwszym w życiu rajdzie długodystansowy. Zespół był zadowolony z mojej dyspozycji na tych zawodach a potem... potem już ruszała cała rajdowa machina. Rajd w Katarze, dwa rajdy w Maroko, liczne wyjazdy na treningi aż w końcu upragniony Dakar o którym zawsze marzyłem. Najtrudniejszy rajd na świecie ukończyłem na 24 pozycji spośród niemal 150 zawodników i było to dla mnie zwieńczenie świetnego sezonu 2017. W tym roku jestem już po pierwszej rundzie Pucharu Świata w Emiratach Arabskich na których zająłem 2 miejsce w klasyfikacji Juniorów. Po udanym sezonie 2017 moje cele i ambicje na 2018 są jeszcze większe i razem z zespołem staramy się wykonywać swoją prace coraz lepiej i mocniej żeby rezultaty były satysfakcjonujące”.

Kamil Rębosz