Wśród bogatej oferty kształcenia naszej uczelni nie mogło również zabraknąć kierunku Finanse i Rachunkowość. Od lat wiadomo, że pieniądze są aktualnie niezbędnym surowcem do działania gospodarki. Każdy z nas goni za bogactwem, dlatego potrzebujemy do pomocy specjalistów z tych dziedzin którzy skutecznie pokierują nami oraz naszym majątkiem. Chociaż nazwa tego kierunku jest lekka i przyjemna dla ucha to nie należy wybierać go z myślą, że jako to będzie. Jeżeli chcesz zacząć naukę na tym kierunku musisz być świadomym, że czeka Cię droga pełna trudności i ciężkiej nauki, jednak efekt końcowy na pewno Cię zadowoli

FiR

Jeżeli chcesz zacząć naukę na tym kierunku musisz być świadomym, że czeka Cię droga pełna trudności i ciężkiej nauki, jednak efekt końcowy na pewno Cię zadowoli.

Finanse wymagają ogromnej staranności i dokładności, dlatego też wykładowcy na tym kierunku są dobierani z największą starannością, aby przyszli studenci byli przygotowani do swoich przyszłych zawodów. Tutaj jeden błąd może oznaczać straty w milionach złotych. Jeżeli kochasz matematykę i dobrze odnajdujesz się w liczbach to znakomicie odnajdziesz się na tym kierunku, ale pamiętaj aby dobrze przemyśleć swój wybór i być gotowym na mnóstwo pracy.

Kierunek finanse i rachunkowość zajmuje się ściślej niż ekonomia zagadnieniami rynku finansowego. Współczesny finansista musi posiadać wiedzę o sytuacji finansowej kraju, Unii Europejskiej, a także całego świata. Na tym kierunku student zyskuje wiedzę z zakresu ekonomii, finansów, rachunkowości, prawa, zarządzania, oraz technologii informatycznych, znacząco wspomagających pracę finansisty. Oprócz kilku przedmiotów nauk społecznych, pozostałe wymagają dużo liczenia, analizowania i porównywania liczb, a następnie wyciągania logicznych wniosków.

Jest to również bardzo dobry kierunek pod względem przyszłościowym, rynek pracy jest bardzo otwarty na osoby posiadające takie doświadczenie. Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie w różnorodnych przedsiębiorstwach oraz instytucjach finansowych na stanowiskach dyrektorów finansowych i głównych księgowych, analityków finansowych, doradców podatkowych, finansowych i inwestycyjnych, a także podejmują pracę na własny rachunek, jak również w firmach audytorskich i biurach konsultingowych. Absolwenci znajdują zatrudnienie nie tylko w Polsce i w Unii Europejskiej, ale i w innych państwach świata. Jak mówił Maciej Maleńczuk w swojej piosence „Słuchaj! Za darmo mądrość życiowa: Po pierwsze praca - rzecz podstawowa, dobra uczelnia, potem za bankiera, znaj swoją wartość w ofertach przebieraj!”,

Kamil Rębosz