20 maja 2018 r. w parku miejskim w Kielcach odbył się festyn rodzinny. Wśród szerokiego grona wystawców, uczestniczyła w nim również nasza Uczelnia. Impreza została zorganizowana z okazji dnia dziecka, co skutkowało tym, że wszelkie atrakcje były skierowane właśnie do najmłodszych. 

dzien dziecka2

Na scenie wystąpił przedstawiciel Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach (student kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne) - Kamil Rębosz. Nasz student zgromadzonej publiczności pokazał jak wykonywać pierwszą pomoc przed medyczną. Używając fantomów opowiedział co robić w przypadku potrzeby pierwszej pomocy u dzieci oraz osób dorosłych. Występ Kamila przez publiczność został przyjęty z wielkim zainteresowaniem oraz entuzjazmem, za co naszemu żakowi podziękowano gromkimi brawami.

Kolejnym wydarzeniem, w którym brała udział nasza Uczelnia był zorganizowany przez Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim „Naukowy Dzień Dziecka”.

dzien dziecka1

Impreza ta odbyła się 30.05.2018 r. na terenie powyższego Centrum. Tym razem przedstawicielem naszej Uczelni był mgr Arkadiusz Lech, który w swoim pokazie dla najmłodszych powiedział o zasadach powiadamiana służb ratunkowych oraz udzielania pierwszej pomocy w wybranych stanach zagrożenia życia. Oprócz pokazu pierwszej pomocy w na stoisku Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych można było się zapoznać z ofertą edukacyjną naszej Uczelni.

Tomasz Górski