checiny triathlon 27 kwietnia 1997 roku blisko 100 zawodników stanęło na starcie Grand Prix Polski w Duathlonie. Zwycięzcą został wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w duathlonie i triathlonie, wieloletni członek kadry narodowej, zawodnik TS Akwedukt Kielce.- Marek Kalwat. Teraz nasze Stowarzyszenie organizuje drugi raz zawody Triathlon Chęciny. 

checiny triathlon

Pierwsza edycja okazała się sukcesem a teraz możemy mówić już tylko o prawdziwym doskonałym przedsięwzięciu. Orkiestrą organizatorów i wolontariuszy podczas zawodów będą dyrygować Rafał i Artur- który mimo już leciwego wieku (śmiech) w naszym stowarzyszeniu na pewno są najlepsi w tym co robią. Można powiedzieć że robiąc coś za darmo ma się niewyobrażalną satysfakcję, nie jest to łatwe bo wszystko kosztuje i tu pojawia się cała duża grupa sponsorów jak Skoda Polska, JOMA, Buskowianka czy Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych i oczywiście wiele innych bez których te zawody by nie powstały. Chociaż nie biorę w nich udziału bo należę do grona organizatorów to muszę przyznać, że bycie w tak innym środowisku które tylko wolą walki i wygrywania robi coś dla innych. To wspaniałe uczucie przyczynić się do rozwoju tej dyscypliny w naszym pięknym województwie. Drugą edycję naszych zawodów zaszczyci prawie 400 uczestników w tym czołówka polskich triathlonistów w Polsce. Zawody w Chęcinach odbędą się 9.09.2018 r., na dwóch dystansach: 1/4, i 1/8. Może i Wy chcecie spróbować. Zapraszamy do sztafety. Jeśli się nie zarejstrowałeś to spróbuj w dniu zawodów w biurze zapisów. Podejmiesz wyzwanie?

Marcin Rywacki