W związku z wejściem w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 7 kwietnia 2016 r. (RODO), w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych przyjęte zostały zasady przetwarzania danych osobowych zgodne ze standardami Unii Europejskiej. Są one zawarte przede wszystkim w zarządzeniu Rektora WSEPiNM – Polityka ochrony danych osobowych w WSEPiNM w Kielcach oraz Regulaminie ochrony danych osobowych. Każdy pracownik Uczelni, którego praca wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych, zobowiązany jest do zapoznania się z nimi i ich stosowania.

 

Ma również obowiązek wzięcia udziału w szkoleniu RODO (w formie tradycyjnej lub on-line) zakończonym uzyskaniem certyfikatu. Na tej podstawie Administrator (WSEPiNM) wydaje Upoważnienie do przetwarzania danych osobowych, co jest warunkiem dopuszczenia do danych osobowych i umożliwia wykonywanie obowiązków pracowniczych.

W Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach powołany został Inspektor Ochrony Danych (IOD) – mgr Włodzimierz Chłopek, tel. 41 366 93 73; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przejdź do: Szkolenie RODO dla nauczycieli akademickich Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach