21 września 2018 r. o godz. 16.00 w Audytorium I Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyła się uroczystość czepkowania. Absolwenci studiów stacjonarnych na kierunku Pielęgniarstwo z dumą przyjęli czepki z rąk opiekunów zajęć praktycznych mgr Edyty Korus i mgr Agnieszki Zaworskiej - Winiarskiej.

piel2018

Dziekan Wydziału Nauk Medycznych pogratulował świeżo upieczonym absolwentom bardzo dobrze zdanego egzaminu dyplomowego. Po trzech latach wytrwałej nauki dr n. med. Grzegorz Gałuszka wręczył im dyplomy ukończenia studiów pierwszego stopnia z tytułem licencjata pielęgniarstwa.  

Absolwenci złożyli uroczyste Ślubowanie i odśpiewali Hymn Pielęgniarski.

W imieniu Kadry naukowej głos zabrały mgr Justyna Falana oraz mgr Agnieszka Zaworska-Winiarska. Składając  gratulacje absolwentom życzyły im przede wszystkim zdobycia wymarzonej pracy w zawodzie oraz dalszego rozwoju na szczeblu naukowym.

Głos zabrała również Starościna grupy dziękując wszystkim osobom, które miały bezpośredni wkład w edukację studentów na Uczelni. Podziękowania skierowane zostały przede wszystkim do Władz Uczelni, Dziekana Wydziału, Kadry naukowej oraz Pracowników administracyjnych.

Uwieńczeniem uroczystości czepkowania były wyrecytowane przez studentów wiersze:

"...Upięłaś czepek za młodu,
Choć wiedziałaś, że trud czeka.
Bo tajemnicą Twego zawodu
Jest - troska o ciało i godność człowieka"...

„Biały jak skrzydła anioła,
To wasza nagroda zasłużona,
Rzecz w znaczeniu duża,
Jak dla króla korona.

Powiązany z opieki trudem,
Biały czepek z aksamitnym pasem,
Widział ostatni oddech,
I człowieka niejeden uśmiech.

Trwać będziecie w sile pracy,
Podążać w nim przez dni,
Użyczcie pomocnej dłoni,
W czasie złych chwil.

Teraz go dumnie noście,
A nieraz pytanie usłyszycie:
"Dlaczego na głowie czepek masz"?
Wy odpowiecie: "To symbol nasz".

Przez wielu istnień wieki,
W nurcie czasu rzeki,
W pamięci ludzi będzie zachowany
Twarz wasza i symbol biały.”

 Dziekan podsumowując uroczystość zaprosił absolwentów do kontynuowania nauki w WSEPiNM na studiach drugiego stopnia na kierunku Pielęgniarstwo.

To kolejne wydarzenie na Wydziale Nauk Medycznych, które na stałe wpisało się w coroczny harmonogram uroczystości  Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Ewelina Górska - Krzysiek