Zdj Bezpieczny StadionJak co roku na Targach Kielce odbyła się konferencja organizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej pt: "Bezpieczny Stadion". Była to już 18 edycja tego wielkiego wydarzenia w świecie sportu, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem na co wskazuje sam fakt przybycia niemal 400 przedstawicieli sportu biorących udział biernie i czynnie w konferencjach oraz kilkaset przybyłych gości zainteresowanych wydarzeniem.

Zgodnie z naszym zwyczajem jak co roku również i teraz nasza uczelni wzięła udział w przebiegu konferencji. Uczestnikami z naszej uczelni, a zarówno ważnymi działaczami świata sportu byli mgr Marian Cebula, dr Marcin Sabat oraz prorektor WSEPiNM dr Krzysztof Wątorek.

            Ponadto oprócz tak zacnego grona reprezentantów z murów naszej Alma Mater postanowiliśmy rozstawić stoisko uczelni, na którym udzielaliśmy informacji przybyłym gościom oraz pomagali odnajdywać się na terenie Targów. Stoiskiem uczelnianym zajęła się studentka prawa Kaja Ciosk oraz Kamil Rębosz.

            Rejestracja uczestników konferencji skończyła się kilka minut po godzinie 11, kiedy nadszedł czas na oficjalnie otwarcie konferencji. Zaszczyt powitania wszystkich uczestników spadł na dr Andrzeja Mochoń, prezesa Targów Kielce. Po krótkim, ale gorącym przywitaniu nadszedł czas na pierwsze wystąpienie, które poprowadził dr Steve Frosdick, ekspert ds. bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii na temat ,,Świadomi ryzyka…Nieprzygotowani na odpowiedzialność…,,. Następnie głos zabrał Dyrektor Departamentu Organizacji i Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZNP Marek Doliński o zbliżających się Mistrzostwach Świata FIFA U-20 Polska 2019. Ostatni głos przed przerwą na poczęstunek należał do dr Dariusza Łapińskiego, Krajowego Koordynatora ds. Współpracy z Kibicami na temat Projektów kibicowskich.

            Po krótkiej przerwie odbył się panel dyskusyjny w którym wzięli udział Witold Bańska- Minister Sportu i Turystyki, dr Jarosław Szymczyk- Komendant Główny Policji, Jan Tomaszewski- były reprezentant Polski w piłce nożnej oraz Zbigniew Boniek- prezes PZPN.

            Uroczystym zakończeniem konferencji była Gala Fair Play podczas której zostały wręczona liczne nagrody w dziedzinie sportu. Mamy nadzieje, że za rok również będziemy mogli uczestniczyć w tak wielkim sportowym wydarzeniu.

Kamil Rębosz