FUNW dniach 25-28 października 2018r. odbył się w Warszawie IX Zjazd Forum Uczelni Niepublicznych, w którym przedstawiciele samorządu studenckiego Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach mieli przyjemność uczestniczyć. Nasza Uczelnia oddelegowała na wyjazd, aż 4 działaczy samorządu studenckiego Paulinę Stępień, Karolinę Dubiel, Alicje Ciszek oraz Sebastiana Pietrale.

 

Zjazd był na tyle wyjątkowy, ponieważ zostało przedstawione sprawozdanie z rocznej działalności Forum.Pierwszego dnia zjazdu tuż po zakwaterowaniu mieliśmy możliwość przywitania się ze wszystkimi przybyłymi tego dnia uczestnikami. Wieczorem czekała na nas zabawa integracyjna w jednym z Warszawskich klubów.

Następny dzień minął nam bardzo szybko. Zaczęliśmy go od prelekcji Piotra Krochmalskiego na temat plakatów. Z bardzo dużym zaciekawieniem słuchaliśmy o znaczeniu, wartości jak i przekazie jakie za sobą niesie rysunek na wielkich bilbordach.
Kolejny panel szkoleniowy w formie warsztatów prowadziła studentka, a zarazem przewodnicząca naszej Alma Mater Alicja Ciszek na temat „Organizacja Imprez Masowych – Komunikacja w sytuacji kryzysowej”. W czasie tego panelu zostało nam przekazane co mówić a czego unikać podczas udzielania wywiadu różnym mediom w czasie np. pożaru podczas imprezy, którą jako samorząd studencki zorganizowaliśmy. Interesującym panelem było również szkolenie, które przeprowadził Maksymilian Prusak pt.: „Kreowanie wizerunku w mediach społecznościowych”. Uświadomił wszystkim, że to co jest na naszych portalach społecznościowych określa ludziom z zewnątrz jaki człowiekiem jesteśmy. Powinniśmy udostępniać i pokazywać nasze osiągnięcia, aktywności w samorządzie studenckim czy też miejsca pracy. Należy również wspomnieć, że w czasie przerw między szkoleniami czekały na nas atrakcje VR w postaci wirtualnej rzeczywistości. Zwieńczeniem całego dnia była wyjątkowa gala podczas której odbyła się 1 edycja rozdania wyróżnień środowiska Uczelni Niepublicznych "FUNdamenty Forum Uczelni Niepublicznych" dla osób, które najbardziej przyczyniają się do rozwoju Forum Uczelni Niepublicznych.

W sobotę został przedstawiony i uchwalony nowy statut Forum a także wybrane nowe władze statutowe, które w świetle nowego statutu będą pełnić swoje funkcje w 2019 roku. W składzie nowego zarządu zasiądzie student naszej Alma Mater, Sekretarz Samorządu Studenckiego - Sebastian Pietrala, który swoją kadencję rozpocznie z dniem 1 stycznia.
Jesteśmy bardzo dumni z tego, że kolejny członek naszego samorządu stanie w szeregach zarządu FUNu oraz życzymy mu owocnej pracy przy tworzeniu i realizowaniu nowych projektów.

Ostatniego dnia odbyła się prelekcja pt. „ Konstytucja dla nauki dla studentów”, którą prowadził Mateusz Witek i Kuba Moczyróg. Po ciekawym szkoleniu przyszedł czas podsumowania zjazdu oraz podziękowań dla organizatorów.
Z czystym sumieniem można powiedzieć, że był to kolejny dobry zjazd, który nasi studenci zapamiętają i będą mile wspominać.

Paulina Stępień

Wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego