Kolejny rok akademicki już za nami, sezon 2018/2019 cieszył się dla naszej uczelni dużym zainteresowaniem przyjmując ponad 1 500 nowych żaków. Również w tym roku nasz zespól rekrutacyjny ma ręce pełne roboty, ponieważ każdego dnia przyjmuje kilka, a nawet kilkadziesiąt dokumentów o zapisanie się na studia. Wszystkie kierunki cieszą się ogromnym zainteresowaniem i żaden nie pozostaje w tyle za innymi. 

rekrutacja2019 2

W nowym nadchodzącym roku akademickim widząc wielkie zainteresowanie wśród absolwentów szkół średnich spodziewamy się jeszcze większej liczby studentów niż w roku ubiegłym. Przez cały rok nasz zespół rekrutacyjny intensywnie uczestniczył w różnych formach targów oraz promocji. Z ofertą edukacyjną dotarliśmy do następujących miejscowości: Pińczów, Jędrzejów, Ostrowiec Świętokrzyski, Busko Zdrój, Kazimierza Wielka, Cudzynowice, Włoszczowa, Częstochowa, Łódź, Skarżysko-Kamienna, Podzamcze Chęcińskie, Odonów, Górno, Dębica, Mielec, Bochnia, Tarnów, Strawczyn, Staszów, Opatów, Radom, Solec nad Wisłą, Lwów(Ukraina), Końskie, Starachowice, Sandomierz, Łagów, Chęciny oraz oczywiście Kielce. Uczestniczyliśmy między innymi w wydarzeniach takich jak: Targi Edukacji i Pracy, Festiwale, Targi IFRE, Festyny, ASTRO Piknik, Dni Zdrowia i Bezpieczeństwa, Targi Health & Beauty, Targi STARPRESS, Edukacja Prawna, Szkolenia z Zakresu Pierwszej pomocy oraz wielu więcej.

            Poprzedni rok akademicki minął szybko, a zespół rekrutacyjny został już skompletowany i jest w pełni gotowy do działania. Rekrutacja odbywa się w głównym budynku uczelni przy ulicy Jagiellońskiej 109A, jednak proces rekrutacji możecie zacząć dużo wcześniej. Otóż pierwszym krokiem, który możecie wykonać w tą stronę jest wypełnienie formularzu w wersji on-line na stronie WSEPiNM zostaniecie tam poproszeni o wprowadzenie podstawowych informacji o sobie, dane dotyczące matury oraz dane z dyplomu ukończenia studiów licencjackich w przypadku zapisu na studia magisterskie. Po tym krótkim i jakże łatwym procesie należy stawić się osobiście w naszym budynku, aby dokończyć proces rekrutacji. Zapis możemy podzielić na trzy kategorię studia I stopnia (licencjackie), studia II stopnia (magisterskie) oraz studia podyplomowe. W przypadku studiów licencjackich musicie zabrać ze sobą 1 zdjęcia, oryginał dowodu osobistego oraz oryginał matury. Na studia magisterskie zamiast matury należy mieć ze sobą oryginał dyplomu ukończenia studiów I stopnia, pozostałe dokumenty są wymagane jak przy pierwszym zapisie. Natomiast jeżeli chodzi o studia podyplomowe wymagane jest 1 zdjęcie, oryginał dowodu osobistego oraz oryginał dyplomu ukończenia studiów. Rzecz jasna nie wymagamy od was oddania oryginałów dokumentów, nasi pracownicy wykonają jedynie kserokopie waszych dokumentów, poza dowodem ososbistym, których potwierdzą autentyczność na podstawie przyniesionych oryginałów. Pokój rekrutacji znajduje się w prawej części budynku, na lewo od wejścia w pokoju 020B.

            Każdy rok akademicki niesie pewne zmiany, nasza Alma Mater również musi się dostosować do panujących trendów i potrzeb. W tym roku oferujemy wam 8 kierunków studiów I stopnia: Prawo, Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Administracja, Finanse i Rachunkowość, Ekonomia, Zarządzanie i Coaching, Kosmetologia oraz Pielęgniarstwo. Ponadto 5 kierunki studiów II stopnia: Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Ekonomia, Kosmetologia, Pielęgniarstwo oraz wielką nowość tego roku akademickiego, czyli jedyne i niepowtarzalne studia magisterskie z Zarządzania i Coachingu, które możecie podjąć po dowolnym kierunku studiów stopnia I. Dla żaków, którzy chcieli by też uzupełnić swoją wiedzę w danych dziedzinach oferujemy aż 28 kierunków studiów podyplomowych w tym kilka nowości wprowadzonych w tym roku.

rekrutacja2019 2

            Z faktu dużym zainteresowaniem na kierunku Pielęgniarstwo nasza Uczelnia postanowiła udoskonalić swoją ofertę w tej dziedzinie kształcenia otwierając z pomocą funduszy unijnych Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych WSEPiNM w Kielcach. Centrum to szereg nowocześnie przygotowanych sal do kształcenia praktycznego, gdzie studenci kierunku Pielęgniarstwo mogą poczuć się jak w prawdziwych warunkach szpitalnych.

            Ponadto po raz kolejny nasza Alma Mater dowiodła swój najwyższy poziom kształcenia na kierunku Prawo poprzez zajęcie drugiego miejsca wśród Uczelni z całej Polski oraz pierwszego wśród Uczelni niepublicznych w rankingu zdawalności studentów na aplikację.

            Jeżeli chcesz poznać w pełni naszą ofertę edukacyjną zapraszamy do zapisu, rekrutacja funkcjonuje poniedziałek - czwartek w godzinach 8:00-17:00, w piątki 8:00-18:00, w sobotę 8:00-16:00. Ty też możesz dołączyć do najlepszych, nie zwlekaj i zapisz się do nas na studia już dziś!