Każdego roku w życiu studenta pojawia się jeden bardzo ważny dzień, inauguracja roku akademickiego, która w Wyższej Szkole Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińśkiego przypadła na 5-tego października. Jak co roku inaugurację otworzył Rektor uczelni dr Tadeusz Dziekan, który zaczął uroczystość wspaniałym przemówieniem odwołując się do danych statystycznych i wielkiej misji jaką prowadzi Uczelnia, aby polepszyć te dane. 

Inauguracja 1 copy

Rektor z dumą przywitał nowych studentów oraz porównał działalność Uczelni z ubiegłych lat w celu zobrazowania jak z niewielkiej idei, która powstała ponad 20 lat temu powstał wielki przykład dla innych Uczelni, która aktualnie notowana jest do ścisłych czołówek Uczelni w całej Polsce.

Z biegiem czasu uczelnia musiała się rozwijać, aby przyciągać nowych studentów. Studia to okres w życiu każdego człowieka, który stanowi przejście do świata dorosłości, od tego momentu wszystko co postanowi będzie miało wpływ na jego przyszłe umiejętności, zawód oraz pasje. Nasza uczelnia właśnie do tego przygotowuje wszystkich młodych ludzi i dumnie staje na wysokości zadania postawionego przez chwiejny rynek pracy. W odpowiedzi na oczekiwania studentów nasza uczelnia po 22 latach oferuje 8 kierunków kształcenia w tym 5 kierunki magisterskie oraz 12 600 m2 powierzchni obiektów dydaktycznych. Dzięki temu rozwojowi w tym roku akademickim mamy przyjemność powitać ponad 1 400 nowych studentów.

            Po przemówieniu Rektora Uczelni głos zabrali zaproszeni goście, którzy bardzo ciepłymi słowami wypowiedzieli się o naszej Alma Mater. Wśród chętnuch głos zabrali między innymi: dyrektor urzędu statystycznego Agnieszka Piotrowska-Piątek, wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski, wiceprezydent Kielc  Marcin Różycki oraz Prezes Zarządu ŚZPP Lewiatan Marek Banasik.

Po wszystkich chętnych mówcach Rektor naszej  Uczelni wręczył wyróżnienia najlepszym absolwentom roku akademickiego  2018/2019. Do Złotej Księgi Absolwentów wpisali się: Kamil Rębosz, Stanisław Dzikowski, Małgorzata  Ślusarczyk-Cedro, Anna Wilczkowska, Magdalena Ziółkowska i Joanna Sokołowska.

Następnie przyszedł czas na uroczyste ślubowanie pierwszorocznych studentów, przedstawiciele każdego z kierunków wypowiedzieli  wspólnie słowa przysięgi Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych.

            Po ślubowaniu głos zabrał przewodniczący samorządu studenckiego Rębosz, który również przywitała wszystkich nowych studentów, przypominając im, że studia to nie tylko sesja i egzaminy, ale także najważniejszy okres w życiu każdego człowieka w którym robi swój pierwszy ważny krok ku lepszej przyszłości.

            Jako ostatni głos zabrał prof. dr hab. Janusz Stefan Witkowski, miał on przyjemność poprowadzić wykład inauguracyjny dla nowych studentów. Tematem jego wypowiedzi była ,,Rola statystyki we współczesnym świecie”.

            Wykład profesora był bardzo pouczający i przekazany w bardzo dobry sposób obrazując każdemu jaką ważną role ogrywa statystyka w naszym codziennym życiu. Udowodnił również słowa Rektora WSEPiNM dra Tadeusza Dziekana, który stwierdził że kształcenie na odległość o którym była mowa przez rozpoczęciem się Inauguracji nie może zastąpić realnego kontaktu ucznia z mistrzem.

 Edukacja jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka, a nasza Alma Mater z dumą od 22 lat wykształciła  już ponad 34 tysiące absolwentów z roku na rok powiększając tę liczbę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości - galeria.

Ponadto przeprowadziliśmy dwa krótkie wywiady z osobami, które reprezentowały swoje kierunki na tegorocznym ślubowaniu oto one:

Zdj Wywiad Hubert ArchackiHubert Archacki Zarządzanie i Coaching I stopnia

1.Kilka słów o sobie, zainteresowania, praca, hobby, wybrany kierunek?

Chyba nie ma na tej uczelni większego fana Formuły 1, niż ja. Pasjonuj mnie muzyka, gram od wielu lat na gitarze i łączę ciężkie brzmienia z jamajskimi.  Pracuję na stanowisku zastępcy kierownika a w każdej wolnej chwili spełniam się jako chłopak i psi tata. Teraz przyszedł czas dołożyć zarządzanie i coaching na WSEPiNM do harmonogramu zajęć.

 2.Dlaczego wybór akurat tego kierunku?

 Wierzę że wartości i wiedza które nabędę na kierunku Zarządzanie i Coaching otworzą mi szerokie wrota rozwoju na wybranej ścieżce zawodowej. Od zawsze kochałem sprzedaż i pracę z ludźmi. Od niedawna oprócz tej wspomnianej miłości, muszę zarządzać też pracownikami i sklepem. Jest to wyzwanie takie, które motywuje mnie do rozwoju i w którym się spełniam. Chce na zawodowej drodze otworzyć kilka drzwi. Wierze że ten kierunek zaopatrzy mnie w klucze.

3.Skąd dowiedziałeś się o naszej uczelni i dlaczego zdecydowałeś się na jej wybór, co sądzisz o naszej internetowej stronie, czy jest przejrzysta i łatwa w odbiorze ?

Znam pewną osobę która pracuje na uczelni i z stąd wiedza o niej. A dlaczego WSEPiNM? A no dla tego że doświadczenia  z uczelniami Państwowymi już miałem, a na tym etapie podszedłem troszkę do tematu materialnie. Płacę za pewną usługę, taka jest mi dostarczana, ale i mam prawo wymagać pewnej jakości. Strona internetowa jest bardzo przejrzysta, łatwo się na niej odnalazłem. Nawigacja po stronie była przyjemna a to właśnie przez nią załatwiłem większość spraw, przed pierwszą wizytą na uczelni.

 

4.Pierwsze wrażenia jakie wywarła na Ciebie Uczelnia i jak przebiegł proces rekrutacji, czy byłeś zadowolony?

Przepiękny budynek w malowniczym miejscu, ohh i te widoki z 7 piętra. Ale przecież nie o to pytacie... Profesjonalizm, tak bym to nazwał. Przejrzysty, szybki proces rekrutacji na którym od razu poznałem przemiłe osoby. Tak na prawdę nic dodać nic ująć, szybkie, poważne załatwienie sprawy. Zero dziecinady.

 

5.Jakie masz plany po skończeniu tego kierunku i czy zamierzasz kontynuować naukę również na studiach magisterskich?

Pierwsze co przychodzi na myśl to właśnie studia drugiego stopnia na tym samym kierunku. Jako że mam silnie sprecyzowaną ścieżkę rozwoju zawodowego i nią właśnie zamierzam kroczyć po ukończeniu studiów pierwszego stopnia. Na pewno nie zapomnę o Uczelni i będę kontynuował naukę by jeszcze bardziej podnoście swoje kwalifikacje.

 

Zdj Wywiad Sylwia KoperSylwia Koper Pielęgniarstwo II stopnia

1.Kilka słów o sobie, zainteresowania, praca, hobby, wybrany kierunek?

Nazywam się Sylwia Koper. Jestem studentką pielęgniarstwa. W bieżącym roku akademickim rozpoczęłam studia magisterskie na tym samym kierunku. Pracuję jako pielęgniarka w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju. W wolnej chwili uprawiam sport, lubię czytać książki. Moim priorytetem jest ukończenie studiów i poszerzanie wiedzy medycznej.

2.Dlaczego wybrałaś akurat kierunek pielęgniarstwo, czy uważasz że każdy się do tego nadaje, a jeśli nie to czym powinna cechować się osoba wybierająca właśnie ten kierunek?

O wyborze studiów na kierunku pielęgniarstwo myślałam już dawno... Interesuję się medycyną. Zawsze chciałam w jakiś sposób pomagać ludziom, stąd mój wybór. Myślę, że pielęgniarką może zostać osoba, która lubi pracę z ludźmi i wykazuje się dużą empatią. Praca na tym stanowisku to duże wyzwanie, a odpowiedzialność za życie drugiego człowieka sprawia, że nie każdy ma odwagę zdecydować się na ten zawód.

3.Jakie masz wrażenia po pierwszym stopniu pielęgniarstwa, co możesz powiedzieć o wykładowcach i Twoim planie zajęć. Kilka sugestii i wskazówek dla osób które dopiero zaczynają pierwszy stopień na tym kierunku?

Wybór Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach był dobrym posunięciem z mojej strony. Uważam, że uczelnia ta pozwala na wystarczający rozwój swoich umiejętności na każdym kierunku. Wykwalifikowana kadra pracownicza pomaga nam w osiągnięciu tego celu. Wiele praktyk, jak i zapewnienie możliwości pracy w różnych placówkach, jest jednym z elementów kształcenia, dzięki czemu nabywamy wprawy w wybranym przez nas kierunku studiów. Osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze studiami, mogę powiedzieć, że podstawą jest cierpliwość i dążenie do zamierzonego celu. Wybór odpowiedniego kierunku to pierwszy krok w byciu zadowolonym z zajęć. Nie ma nic gorszego niż przychodzenie na zajęcia z przymusu. Ma to Wam sprawiać zadowolenie.

4. Jakie masz plany po studiach i czy uważasz, że po tym kierunku studiów bez problemu znajdziesz prace?

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, bez zawahania postanowiłam kontynuować naukę na tej Uczelni. Planuję ukończyć studia drugiego stopnia, a tym samym uzyskać tytuł magistra pielęgniarstwa. Na tym jednak nie poprzestanę. Zamierzam zrobić specjalizację, jednak dopiero w praktyce zdecyduję, z jakiej dziedziny ona będzie. Myślę, że wciąż brakuje pielęgniarek, dlatego warto wybrać ten kierunek studiów, a podjęcie pracy w tym zawodzie wymaga tylko chęci, zaangażowania i cierpliwości.

Wywiady przeprowadził Kamil Rębosz