Weekend pełen pyszności już za Nami. Samorząd Studencki Naszej Alma Mater zorganizował II edycje Charytatywnego Kiermaszu Ciast dla Adama. Adam  Pawlikiewicz, który jest informatykiem naszej Uczelni walczy ze śmiertelną chorobą. Jednak jak sportowcy, którym dopinguje, walczy i wierzy.

Dla Adama

Adam to 29-letni pasjonat futbolu, wieloletni Prezes Stowarzyszenia Kibiców Korony Kielce, to osoba, która stara się zwalczać wszystkie stojące na drodze przeszkody uniemożliwiające osiągnięcie celu. Jak sam twierdzi dobrze radzi sobie w trudnych sytuacjach, które wymagają zachowania zimnej krwi.  

Chętnie pomaga innym, którzy potrzebują wsparcia, nie potrafi obrócić się plecami do potrzebujących osób. Potrafi zrozumieć ludzką niedolę i podtrzymywać innych na duchu, jest wyrozumiały i opiekuńczy.  Zawsze radosny, otwarty i pomocny. Jednak życie jest przewrotne i teraz to Adam musi walczyć i potrzebuje pomocy innych. Jak sam mówi:
"Walka w pojedynkę może być dla mnie przegrana . Dlatego proszę Was pomóżcie mi i zawalczcie razem ze mną."

W styczniu 2018 roku zdiagnozowano u Adama nowotwór krwi - przewlekłą białaczkę szpikową. Adam leczony jest chemioterapią w Świętokrzyskim Centrum Onkologii na oddziale Hematologii i Transplantacji Szpiku. Jednak szansę na całkowite wyleczenie daje jedynie kuracja dostępna za granicą. A do tego potrzebne są pieniądze – duże pieniądze, których Adam i jego rodzina nie są w stanie zgromadzić. 

Z tego powodu ogromnie cieszymy się, że kiermasz ciast jak rok temu cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród wszystkich na Uczelni. Wśród chętnych na dobre ciacho i kawę znaleźli się wykładowcy, pracownicy oraz studencki. Znalazło się również kilka osób które na kiermasz własnoręcznie upiekli przepyszne ciasta, która znikały w zastraszającym tempie.

Kiermasz Ciast

Zawsze należy pamiętać, że nie ma lepszego uczucia na świecie niż pomóc innej osobie, która tego potrzebuje i mamy ogromną nadzieje, że dołożyliśmy kolejną cegiełkę prowadzącą Adama do wygrania z chorobą.

Jeżeli ktoś nie miał okazji skosztować naszych ciast i pomóc Adamowi zachęcamy do udziału w innych organizowanych akacjach celem niesienia pomocy.