Sekcja narciarska powstała dzięki zorganizowaniu przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu obozu narciarskiego w marcu 2000 roku. Obóz odbył się w Białce Tatrzańskiej. Wzięło w nim udział 35 studentów (w tym kilkoro z AŚ)oraz troje instruktorów narciarstwa: Jerzy Sukow, Barbara Żeleźnikow i Andrzej Żeleźnikow.

Większość studentów uczyła się jazdy na nartach od podstaw, jednak już po kilku dniach grupa poczyniła duże postępy i została "zarażona" tym sportem na całe życie.

W roku 2001 zorganizowaliśmy drugi obóz narciarski. Brała w nim udział podobna liczba uczestników. Jednakże połowę z tej grupy stanowili studenci będący w Białce po raz drugi, więc wspólnie postanowiliśmy wystartować w Akademickich Mistrzostwach Kielc w narciarstwie zjazdowym.

Start ten zakończył się dużym sukcesem naszej drużyny, gdyż zajęliśmy drugie miejsce drużynowo, ustępując tylko Akademii Świętokrzyskiej, natomiast Andrzej Żeleźnikow zajął drugie miejsce indywidualnie. Pozostali nasi zawodnicy zakończyli zawody na IX, X, XII i XV miejscu na 30 startujących.

W roku 2002 obóz narciarski nie odbył się, gdyż psikusa spłatała nam pogoda. Jednak nie zraziliśmy się tym i zorganizowaliśmy dwa kolejne, końcem lutego 2003 roku oraz w marcu 2004 roku. Oba były bardzo udane i pozwoliły zdobyć podstawowe umiejętności narciarskie ponad 40 studentom naszej Uczelni.

W roku akademickim 2004/2005 sekcja narciarska tradycyjnie zorganizowała obóz narciarski dla studentów WSEiA.

Piąty obóz narciarksi odbył się w dniach 6-11 marca 2005 r. w Białce Tatrzańskiej. Była to świetna okazja do nauki jazdy na nartach, jak również do szlifowania umiejętności zarówno narciarski, jak i snowboardowych.

W roku akademickim 2005/2006 umiejętności narciarskie zdobywaliśmy podczas, szóstego już, obozu narciarskiego zorganizowanego w dniach 5-10 marca 2006 r. w Białece Tarzańskiej.

Podczas obozu narciarskiego, odbywającego się tradycyjnie w Białce Tatrzańskiej, odbyły się Miostrzostwa WSEiP w Slalomie Białka Tatrzańska 2008. Oto wyniki:

KOBIETY

MĘŻCZYŹNI

1.    Dominika Kita

1.    Mariusz Mstalerz

2.    Wioletta Skuza

2.    Jerzy Tomaszewski

3.    Katarzyna Dworczyńska

3.    Paweł Kijanka

4.    Luiza Wójcik

4.    Łukasz Zimnicki

5.    Dominika Zimierska
       Joanna Zgórska

5.    Michał Łatasiewicz

Snowboard:

1.    Damian Kocia

2.    Przemysław Sajnóg

W zawodach wzięło udział ponad 20 studentów.