Proces sądowyWyruszamy razem w cyfrowy świat… Bezpiecznie! To hasło przewodnie Pierwszego Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Przedsięwzięcie zainicjowane przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli miało swój finał w aulach Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach. Wyjątkowym elementem Pierwszego Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu była inscenizacja procesu sądowego przygotowana przez Studentów Wydziału Prawa WSEiP. Ponadto wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursu promującego wspólne młodzieży z dziadkami i rodzicami korzystanie z Internetu, a część warsztatowa obejmowała między innymi zagadnienia związane z funkcjonowaniem społeczności forów internetowych, dziennikarstwem internetowym, czy reklamą w internecie. W materiałach filmowych można obejrzeć relację z przedsięwzięcia  oraz inscenizację procesu sądowego.