IKONA konkurs turyst 2013Wydział Nauk Społecznych WSEiP był organizatorem warsztatów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego, którzy uczestniczyli w konkursie „Mój pomysł na infrastrukturę w turystyce wiejskiej”. W ramach warsztatów uczestnicy wysłuchali wykładów dr. Cezarego Jastrzębskiego i prof. Wacława Cabaja oraz przygotowali i zaprezentowali swoje przemyślenia dotyczące wzorcowych elementów infrastruktury na terenach wiejskich w zakresie bazy noclegowej, gastronomicznej, komunikacyjnej i towarzyszącej. Podsumowując warsztaty, doktor Cezary Jastrzębski zachęcał do odwagi w formułowaniu przemyśleń – do sięgania kosmosu i intelektualnego „latania na miotłach”. W materiale filmowym można obejrzeć relację z warsztatów.