TV WSEPiNM 2014

IKONA gaudea2014W Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015. W tym roku kandydaci na studia mają do wyboru między innymi nowe kierunki studiów – administracja oraz bezpieczeństwo wewnętrzne. Te zmiany oraz zaplanowane uruchomienie studiów magisterskich na kierunku kosmetologia podsumował podczas przemówienia inauguracyjnego JM Rektor WSEPiNM dr Tadeusz Dziekan mówiąc, że „w naszej uczelni oferta edukacyjna ulega stałym zmianom, ponieważ zmianie ulegają oczekiwania studentów i absolwentów szkół średnich…”. Wykład inauguracyjny pt. „Korupcja jako naruszenie sprawiedliwości społecznej” wygłosił Dziekan Wydziału Prawa WSEPiNM dr Krzysztof Wątorek. W materiale filmowym można obejrzeć fragmenty uroczystości inaugurującej nowy rok akademicki.

Ikona 10 lat w UE

W Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyła się debata pt. „10 lat Polski w Unii Europejskiej” poświecona głównie zbliżającym się wyborom do Parlamentu Europejskiego. W materiale filmowym można zobaczyć opinie posłów i przedstawicieli posłów do PE dotyczące minionego okresu członkowstwa Polski w Unii Europejskiej, a także wysłuchać, co mieli do powiedzenia posłowie w odpowiedzi na kąśliwe pytania publiczności. Moderatorem spotkania był prof. dr hab. Marian Haliżak.

 

Ikona dzien internetu 2014Ponad 700 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego wzięło udział w konkursie zorganizowanym w ramach Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu 2014. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Stwórzmy razem lepszy Internet”. Jury nagrodziło 62 prace. Finał konkursu połączony z warsztatami dla nauczycieli i uczniów odbył się w WSEPiNM. Organizatorami przedsięwzięcia byli Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. W materiale filmowym można obejrzeć relację z warsztatów.