dr Krzysztof WątorekDziekanem Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa jest dr Krzysztof Wątorek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 Dyżur Dziekana Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa:

- czwartek 11.00-13.00

- sobota 12.00-14.00

 

 

 

 

 

 

Baratynski Lukasz

Prodziekan Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa dr Łukasz Baratyński (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dyżur Prodziekana Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa:

- wtorek 12.00-14.00

- piątek 14.00-16.00

 

 

 

Kierunek administracja

Kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne

Grafik dyżurów opiekunów studenckich praktyk zawodowych w roku akademickim 2018/2019 semestr zimowy| doc

Uczelniany pakiet informacyjny ECTS

Konferencje Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa

Koło Naukowe Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa "Respublica"

Powołanie opiekuna Koła Naukowego "Respublica"

Plan pracy Koła Naukowego "Respublica" na lata 2017/2018 |doc

Zarządzenie w sprawie szczegółowych zasad organizacji  i form odbywania studenckich praktyk zawodowych na kierunkach: prawo, administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne | doc

Zarządzenie w sprawie powołania „opiekunów lat studiów” na rok akademicki 2018/2019 |doc

Strategia rozwoju Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa |doc

Regulamin Studiów 

Procedura uznawania efektów uczenia się zdobytych poza Uczelnią |doc 

Ankieta dla studentów dot. jakości procesów kształcenia | doc

Ankieta dla wykładowców dot. jakości procesów kształcenia | doc

Ankiety online:

https://goo.gl/forms/JjPypl5vjbEyjdqp1

https://goo.gl/forms/wcvqsoyRxScZKoeN2

Akty normatywne

Ogłoszenia

24-25.04.2019 r. Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Europejskie struktury policyjne na przestrzeni 100 lat" - informacje tutaj i tutaj

Conference "European police structures in the last 100 years" invitation |doc


Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach oraz Winnicki Instytut Kooperatywny w Winnicy serdecznie zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Studentów pt.: „Korupcja a bezpieczeństwo państwa – od wizji do rzeczywistości – diagnoza, profilaktyka, zwalczanie”, która odbędzie się 24 maja 2019 r. 

Informacje nt. konferencji w ogłoszeniu i zapowiedzi.

Conference on corruption - general information
Invitation to conference on corruption


4 września 2018 roku o godz. 10.00 w Kielcach - w ramach  XXVI Międzynarodowego  Salonu Przemysłu Obronnego – odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Udział polskiego przemysłu obronnego i jego zaplecza badawczo-rozwojowego w realizacji programów modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP. Informacje tutaj.


II edycja międzynarodowej konferencji naukowej pt.:„Zbrodnie sądowe w latach 1944–1989. Konformizm czy relatywizm moralny środowisk prawniczych?” Kielce, 14-15 marca 2019 r. |doc


VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa nt. " Bezpieczeństwo państwa w świetle zagrożeń i nowych wyzwań", 25-26 kwietnia 2018 roku

  • informacje o konferencji |pdf 
  • information about the conference |pdf
  • karta uczestnictwa w konferencji i wskazówki edytorskie dla Autorów |doc |pdf

„O tym jak, groźnym zjawiskiem jest przestępczość gospodarcza, nie trzeba nikogo przekonywać. Na dodatek stanowi ona twór hybrydowy, zmieniający się niekiedy bardzo szybko...”

(…) prof. zw. dr hab. Piotr Girdwoyń

Przestępczość gospodarcza. Istota zjawiska. Zasady odpowiedzialności, mechanizmy przestępcze i metody działania sprawców

image001

Przygotowana przez wykładowców naszej Uczelni tj. dr Pawła Łabuza, dr Irenę Malinowską i dr Mariusza Michalskiego oraz wydana przez ogólnopolskie prawnicze wydawnictwo monografia, która ma na celu przedstawienie i wyjaśnienie cennych oraz praktycznych zagadnień z zakresu przestępczości gospodarczej, która w dzisiejszych czasach przybiera różnorodne formy i wykazuje się dużą zmiennością. Publikacja pozwoli zapoznać się nie tylko z taktyką przestępczą sprawcy działającego w sektorach gospodarczych, lecz także metodyką oraz środkami zapobiegającymi zagrożeniom na tej płaszczyźnie.

Autorzy z wielką starannością stworzyli naukowo-praktyczne „kompendium wiedzy” prezentujące istotę, mechanizmy przestępcze oraz problemy prawne z zakresu przestępczości gospodarczej. Ponadto praca stanowi niewątpliwie ważne ze społecznego punktu widzenia źródło wiedzy uwzględniające bogaty dorobek doktryny.


15 listopada 2017 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” o godzinie 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu „Kłopoty z historią”, w którym podejmowane są zagadnienia dotyczące najnowszej historii Polski, nierzadko kwestii spornych i skomplikowanych. Spotkanie z dr. hab. Patrykiem Pleskotem „Skok cywilizacyjny PRL – znak czasów czy propaganda?” poświęcone będzie modernizacji gospodarczej i postępowi społeczno–gospodarczemu, jaki nastąpił w Polsce po 1945 r.
Dekada rządów Edwarda Gierka przyniosła gospodarce PRL nowe technologie w przemyśle, podjęto i przeprowadzono szereg inwestycji przemysłowych, a sam I sekretarz zapisał się w pamięci Polaków jako człowiek, który umożliwił im poznanie smaku Coca-Coli i spopularyzował motoryzację. O tym czy Polska rządzona przez komunistów mogła rzeczywiście być szóstą gospodarką świata czy też był to mit wykreowany przez propagandę, czy system komunistyczny ułatwiał czy utrudniał rozwój gospodarczy kraju, jakie koszty modernizacji ponosili Polacy i czy przekładało się to na ich codzienne życie dyskutować będziemy z dr. hab. Patrykiem Pleskotem.


Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi - pdf


Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Konferencji Naukowej organizowanej przez Wydział Prawa, Administracji i Zarządzania, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach,  Vysokej Školy Danubius – Słowację, Vysoká Škola Evropských a Regionálních Studií – Republikę Czeską oraz Międzynarodową Organizacje Policji – Świętokrzyską Grupę Wojewódzką.

Tematyka niniejszej konferencji: Aspekty prawne i kryminalistyczne badania dowodów

Konferencja odbędzie się 25 października 2017 r. o godzinie 10:00 w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania w Kielcach. Więcej informacji tutaj.


Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Międzynarodowa współpraca gospodarczo-obronna - program


 

Szanowni Studenci!
W dniach 3-5 marca 2016 r. organizowany jest wyjazd do Lwowa. Koszt ok. 200 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do mgr Pauliny Łochowskiej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do najbliższego poniedziałku.

Zapraszamy!


W dniu 2 marca br. na terenie Naszej Uczelni odbędzie się II Etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Udział w w tym etapie Olimpiady weźmie 25 uczniów ze świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych, wyłonionych wcześniej w etapach szkolnych.


 

20 lutego 2016 r. w WSEPiNM gościł Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar. Pan Rzecznik przyjechał na zaproszenie studentów z Koła Naukowego "Per Aspera Ad Astra". Spotkanie było poświęcone problemom związanym z kryzysem migracyjnym. Pan Rzecznik wygłosił wykład, po którym rozgorzała dyskusja. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


XVIII Olimpiada Wiedzy o Prawie - eliminacje okręgowe

WSEPiNM, 27 lutego 2016 r.

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach już po raz szósty jest współorganizatorem Olimpiady Wiedzy o Prawie. W zawodach okręgowych, które odbędą się w siedzibie uczelni w sobotę 27 lutego weźmie udział 17 uczniów z 7 szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Zawody wyłonią trzech finalistów; będą oni reprezentowali nasz region  w ogólnopolskim finale Olimpiady – 2 kwietnia 2016 r.