Samorząd Studencki

W dniu 20 października 2016 roku odbyły się wybory do Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego. Głosowanie przebiegło jednomyślnie. Wszyscy przybyli starości poparli kandydatury odpowiednich pretendentów na poszczególne stanowiska: przewodniczący, wiceprzewodniczący oraz sekretarz.

Samorząd 2016_2017

Chcecie nas poznać? A może już nas świetnie znacie? Oto kilka słów o nas:

mikolaj1

mikolaj2

mikolaj

Studenci Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych 19 grudnia 2014 r. złożyli wizytę w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Kielcach mieszczącym się przy ulicy Langiewicza. Dzień wcześniej na imprezie „Chocolate Party” miała miejsce coroczna zbiórka czekolad dla dzieci odbywających leczenie. Inicjatorami akcji była Uczelniana Rada Samorządu Studentów WSEPiNM przy współpracy z kieleckim klubem „Euforia”. Zamiast płatnego „biletu” wstępu należało przynieść tabliczkę słodkiego przysmaku. Podczas kwesty zostało zebranych ponad 100 czekolad, które później wraz z innymi słodyczami trafiły do dzieci.Przedstawiciele studentów URSS odwiedzili m.in. oddział ortopedyczny, płucny oraz wewnętrzny w sumie obradowali dwudziestkę piątkę dzieci. Pragną oni serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w tą wspaniałą inicjatywę. Poza słodyczami dzieci otrzymały również pluszaki podarowane przez Studentów naszej Uczelni. Uśmiechy na twarzach maluchów to największe podziękowanie dla organizatorów przedsięwzięcia.

andrzm26 listopada 2009 r. w Quantum Prestige Club Samorząd Studentów Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa zorganizował Imprezę Andrzejkową. Samorząd Studentów zadbał o świetną zabawę w zaczarowanej atmosferze, konkursy z nagrodami i andrzejkowe wróżby.

Otrzesiny2009otrz_m4 listopada 2009 r. w Klubie Magnetism przy ul. Piotrkowskiej 12 odbyły się Otrzęsiny 2009.
Parkiet i scena, radość i taniec, Turystyka i Rekreacja – to od dziś w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa synonimy!? Przynajmniej do czasu kolejnych otrzęsin. Studenci kierunku Turystyka i Rekreacja zdominowali tegoroczne otrzęsiny, niepodzielnie panując na parkiecie i scenie. I z pewnością, jak podkreśliła Joanna Chlasta – Wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego WSEiP, dla większości była to pierwsza taka impreza.

Ikona_samorz_mStudiowanie jest drogą do uzyskania wiedzy, ale także stwarza możliwość sprawdzenia swoich sił w działalności w ramach organizacji studenckich – mówią o tym reprezentanci Samorządu studenckiego Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. Edwarda Lipińskiego w Kielcach – Łukasz Baratyński i Dominika Kita.

15 maja 2008 r. Wydział Finansów Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach zorganizował konferencję naukową nt. „Gospodarowanie zasobami finansowymi w rozwoju organizacji". Program konferencji

21 listopada 2007 r. Samorząd Studencki zorganizował dla studentów I roku studiów oraz studentów wyższych lat Otrzęsiny Studenckie 2007, które odbyły się w  klubie Antique Dance Club.

Ikona_Monssun_stillDominika Kita Wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego WSEiA została Koordynatorem Regionalnego Ośrodka MONSSUN w Kielcach. Międzyuczelniane Ogólnopolskie Niezależne Stowarzyszenie Studentów Uczelni Niepublicznych (MONSSUN) skupia przedstawicieli wszystkich niepublicznych uczelni w Polsce.

Otrzęsiny 2006 Otrzęsiny 2006 otrz06_326 października w klubie AFRICA PUB odbyły się uroczyste Otrzęsiny 2006. Wyśmienitą zabawę uświetniały konkursy oraz wybory Miss i Mistera WSEiA.

Ikona_KoloPolitologowKoło Młodych Politologów oraz Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach zorganizowały debatę polityczną z udziałem przedstawicieli młodzieżówek partyjnych. Zobacz materiał.

Ikona_otrzesiny2008I stało się. Pod wodzą Samorządu Studenckiego WSEiP pierwszoroczniacy zostali przyjęci do braci żakowskiej. Na Otrzęsinach 2008 bawili się studenci wszystkich kierunków studiów, ale prym wiódł Wydział Prawa, choć trzeba przyznać, że Ekonomia nie pozostawała daleko w tyle. Teraz nie ma odwrotu – trzeba te studia skończyć.

Ikona_wigilia2008Studencka Wigilia 2008 odbyła się w klubie Cooltura. Życzenia wszystkim studentom, zarówno tym obecnym, jak i nieobecnym na uroczystości, złożył Łukasz Baratyński – Przewodniczący Samorządu Studenckiego WSEiP. Najodważniejsi uchylili rąbka tajemnicy, wyznając, czego życzyliby sobie w nadchodzącym 2009 roku.

Ikona_Otrzesiny2007_stillGaudeamus igitur, bo oto pierwszoroczniacy zostali „prawdziwymi” studentami WSEiA. A stało się to 21 listopada w czasie hucznych otrzęsin 2007, na których nie zabrakło nawet władz uczelni.

monsssunW dniach 23-25 lutego 2007 r. w WSEiA odbył slię  Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy Międzyuczelnianego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Uczelni Niepaństwowych. Podczas Zjazdu studenci wydelegowali przedstawicieli do Komisji Uczelni Niepaństwowych Parlamentu Studentów RP.