Politologia

studia I stopnia (licencjackie, 6-semestralne) – stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne)

Specjalności:

Sylwetka absolwenta

Kierunek politologia adresowany jest do osób zainteresowanych pracą w administracji samorządowej, państwowej, a także w instytucjach lub organizacjach pozarządowych, zajmujących się działalnością publiczną. Studia na politologii dają również doskonałe przygotowanie dla osób zainteresowanych przyszła karierą polityczną. Program studiów obejmuje przedmioty, które pozwalają lepiej zrozumieć i poznać mechanizmy funkcjonowania państwa, jego otoczenia wewnętrznego i zewnętrznego w ujęciu przyczynowo-skutkowym na tle toczących się procesów historycznych. Program studiów politologicznych w WSEiA oparty jest na założeniach programowych dla tych studiów określonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, co umożliwi ewentualną ich kontynuację także na innych uczelniach.
Absolwenci uzyskują tytuł zawodowy licencjata i będą mogli podjąć pracę w administracji samorządowej, państwowej, a także w instytucjach i organizacjach pozarządowych, zajmujących się działalnością publiczną.

Program studiów obejmuje m.in. przedmioty:

informatyka, statystyka, logika, język obcy, filozofia, socjologia ogólna, psychologia społeczna,  geografia polityczno-gospodarcza, ekonomia, historia powszechna XX w., historia Polski XX w., prawo międzynarodowe publiczne, historia doktryn politycznych, współczesna myśl społeczno-polityczna, wstęp do nauki o państwie, prawie i polityce, teoria polityki, system polityczny Rzeczypospolitej Polskiej, międzynarodowe stosunki polityczne, międzynarodowe stosunki gospodarcze, międzynarodowe stosunki kulturalne, współczesne systemy polityczne, polityka gospodarcza i społeczna, prawo wspólnotowe i integracja europejska, zarządzanie i komunikowanie społeczne, metodologia badań politologicznych,  przedmioty specjalnościowe (w zależności od wybranej specjalności)

Informacje dla studentów

Forma pracy dyplomowej |doc

Oświadczenie dot. praw autorskich |doc

Podstawowe zasady przeprowadzania egzaminu dyplomowego na studiach I stopnia |doc

Pytania do egzaminu dyplomowego | doc