W dniu 28.04.2018 na Wydziale Nauk o Zdrowiu WSEPiNM w Kielcach, przy wsparciu Dziekana Wydziału dr n. med. Macieja Juszczyka, odbyło się praktyczne szkolenie dla studentek Kosmetologii, dotyczące metodyki powierzchniowego złuszczania naskórka w kontekście peelingów medycznych Fenice i peelingów nowej generacji Lovely.

kosm4

Do niedawna warsztaty tego typu były dostępne tylko dla lekarzy medycyny estetycznej. Tym bardziej cenne jest, że studentki naszej Uczelni miały możliwość wykonania tak profesjonalnych zabiegów.

Szkolenie prowadziła mgr kosmetologii Monika Bogdańska – szkoleniowiec marek Fenice i Lovely.

Fenice, to pierwsza firma, która wprowadziła na polski rynek techniki oraz szeroką gamę profesjonalnych produktów do zabiegów medycyny estetycznej. Marka ta współpracuje z najważniejszymi instytutami naukowymi, włoskimi i amerykańskimi koncernami farmaceutycznymi, wspiera rozwój tego rynku oraz dba o zachowanie jak najlepszej jakości usług w dziedzinie kosmetologii, dermatologii i medycyny estetycznej.

Włoska marka Lovely Cosmetics by Italian Beauty proponuje nowoczesne oparte o najnowsze badania i technologie kosmetyki profesjonalne wraz z protokołami zabiegowymi, które są atrakcyjną ofertą dla kosmetologów.

Studentki naszej Uczelni oprócz peelingów medycznych poznały nowy zabieg antycellulitowy Start&Rewind, którego gwarancją skuteczności jest głębokie działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, stymulujące metabolizm tkanki tłuszczowej. To zabieg polecany przy retencji wody w tkance podskórnej, występującej w nadwadze i otyłości. To w końcu zabieg, który daje spektakularne efekty już po jednokrotnym wykonaniu.

kosm2

 

kosm3

Studentki Kosmetologii otrzymały dwa prestiżowe Certyfikaty, które wzbogacą ich portfolio i zapewne ułatwią znalezienie wymarzonej pracy. 

Uczestniczki rozpoczęły cykl szkoleń, który ma na celu praktyczne zaprezentowanie możliwości technik zabiegowych kosmetologii i medycyny estetycznej, ciąg dalszy nastąpi…

mgr Małgorzata Kotwica