W sobotę 26 maja w Sandomierzu nasza Uczelnia wzięła udział w niezwykłym wydarzeniu pod hasłem "Kobieta w roli głównej”. Impreza została zorganizowana przez burmistrza miasta Marka Bronkowskiego i „Gazetę Wyborczą”, odbyła się pod patronatem „Wysokich Obcasów”, a my byliśmy strategicznym partnerem tego prestiżowego wydarzenia.

kobieta1

W tym wyjątkowym dniu, to właśnie kobiety ciekawe życia, ambitne, a także te, które swoje potrzeby i marzenia dopiero odkrywają, grały główne role.

kobieta2

Uczestniczki brały udział w panelach, warsztatach, dyskusjach ze znanymi osobowościami, między innymi z językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem i jego żoną, psycholożką Lucyną Kirwil, czy fotografką Lidią Popiel.

Wydział Nauk o Zdrowiu WSEPiNM zaproponował uczestniczkom wydarzenia warsztat: „Kolory na cztery pory roku – analiza kolorystyczna w kosmetologii”, który prowadziła kosmetolog mgr Małgorzata Kotwica. Liczba miejsc była ograniczona, a o wyjątkowym zainteresowaniu proponowanym przez nas tematem świadczy fakt, że bilety rozeszły się natychmiast.

Uczestniczki warsztatów poznały reguły analizy kolorystycznej, których znajomość jest nieodzownym element kreowania wizerunku. Nauczyły się jak prawidłowo dobierać kolorystykę garderoby oraz makijażu, tak, aby zawsze wyglądać młodo i promiennie. Kobiety biorące udział w spotkaniu, wyszły z przekonaniem, że dobrze dobrana kolorystyka znosi oznaki zmęczenia, dodaje świeżości, podkreśla kolor oczu i ma niebagatelny wpływ na zrobienie pozytywnego wrażenia na innych.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko WSEPiNM, na którym studentki kosmetologii udzielały porad kosmetycznych, dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała oraz wykonywały profesjonalne makijaże.  Studentki, biorąc udział w takich wydarzeniach mają wyjątkową szansę sprawdzenia w praktyce swoich umiejętności, a to uczy najwięcej!

 

Małgorzata Kotwica