W dniu 12 sierpnia 2018, odbył się festyn w Cedzynie pt: "Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, organizowany przez WOPR, Wojewódzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Podczas festynu na odwiedzających czekało wiele niespodzianek między innymi: pokazy ratownictwa wodnego, pokazy psów ratowniczych, nauka udzielania pierwszej pomocy, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji.

festyn1

Prezes WOPR Hubert Szczechla mówił o tym, że należy przestrzegać kilku zasad podczas wypoczynku nad wodą, najważniejsze jest to aby nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, a w przypadku chęci wejścia do wody stopniowo schładzać organizm.

festyn2

festyn3

 

festyn4

Nasza uczelnia również miała udział w festynie, nasi dwaj studenci ratownictwa medycznego Marek Kaptur i Sebastian Ślęzak udzielali instruktażu w udzielaniu pierwszej pomocy, brali także udział w pokazach ratownictwa medycznego.

Cała impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ obecni uczestnicy sami stwierdzili, że takie festyny są bardzo przydatne i potrzebne. W festynie wzięło udział min. Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego, Komenda Miejska Policji w Kielcach, żołnierze z kieleckiej Bukówki oraz przedstawiciele OSP w Leszczynach i wiele innych zaproszonych gości.

Arkadiusz Lech, Tomasz Górski