-->

Jest to najbardziej znana w środowisku akademickim sekcja naszego klubu. Prowadzi działalność od lipca 2000 roku, kiedy zorganizowaliśmy wyjazd do Żywca, gdzie zdobyliśmy m.in. Pilsko (1557 m n.p.m).Wtedy to, w związku z dużym zainteresowaniem studentów, postanowiliśmy zorganizować większą akcję turystyki górskiej- "Zdobywamy Koronę Gór Polski". Akcją udało się zainteresować redakcję "Słowo Ludu".

Dzięki pomocy Uczelni oraz funduszom z ZG AZS w przedsięwzięciach turystycznych brało udział blisko 200 studentów WSEiA oraz gościnnie Akademii Świętokrzyskiej.
Akcja "Zdobywamy Koronę Gór Polskich" została doceniona m.in. przez Zarząd Środowiskowy AZS i Urząd Marszałkowski, a także dzięki prasie w całym środowisku akademickim.
Ikona_Sekcja28 najwyższych szczytów polskich gór, 13 tysięcy metrów przewyższenia, 3 tysiące kilometrów samochodem w 11 dni i 8 godzin  – takim rezultatem mogą pochwalić się zdobywcy Korony gór Polski, studenci Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

 

 

Rajd Bieszczadzki 2008

Ikona_sekcjagorskaSekcja turystyki górskiej AZS WSEiP wróciła z corocznej wyprawy w Bieszczady. Kolejna eskapada jest zaplanowana na listopad br.
W przyszłym roku:
- „Twardziel Świętokrzyski” – 105 km non-stop - organizowany przez studentów kierunku Turystyka i Rekreacja - V Rajd Unijny (1-3 maja 2009)
- 512 km non-stop w 14 dni w Beskidach - kontynuacja ekstremalnych osiągnięć (zdobycia korony gór Polski w 11 dni i 8 godzin). Mimo że odbędzie się to dopiero w lipcu 2009, przygotowania kondycyjne trzeba rozpocząć już teraz.