Akademia ZdrowiaWSEPiNM Akademia Zdrowia rozpoczęła działalność w Końskich. Był „Gaudeamus…”, wykład inauguracyjny, indeksy i zbieranie zaliczeń, ale słuchacze nie przeszli wymagającej procedury rekrutacyjnej i nie będą zdawać trudnych egzaminów. 
Dzięki współpracy Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych oraz dwóch koneckich szkół - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego rusza Akademia Zdrowia. Swoje podwoje otwiera dla wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o ludzkim organizmie, poznać zasady zdrowego trybu życia i profilaktyki, dzięki którym można uchronić się przed wieloma chorobami i dolegliwościami.
24 października 2013 r.  w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich przy ul. Staszica 5 odbył się wykład inauguracyjny, który wygłosił dziekan Kolegium Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu WSEPiNM dr Grzegorz Gałuszka. Temat wykładu – „Dolegliwości bólowe kręgosłupa – profilaktyka i samoleczenie”.
W ramach Akademii Zdrowia można było również skorzystać z nieodpłatnych badań poziomu glukozy i cholesterolu.  Zajęcia w koneckiej Akademii Zdrowia będą odbywać się raz w miesiącu. Słuchacze w trakcie następnych wykładów dowiedzą się między innymi jak poprzez właściwą dietę zapobiegać chorobom, skutecznie walczyć z nadwagą, jak radzić sobie w starszym wieku z problemami o podłożu neurologicznym, endokrynologicznym itp.