ARO Pierwsze spotkanie Akademii Rozwoju Osobowości (ARO) odbyło się 29.10.2015 (czwartek) o godz. 17:00 w sali nr 527.

WYŻSZA SZKOŁA EKONOMII, PRAWA I NAUK MEDYCZNYCH - JAKO JEDYNA SZKOŁA WYŻSZA W REGIONIE WSPIERAJĄCA ROZWÓJ OSOBISTY STUDENTÓW

ARO

AKADEMIA ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Organizacja działająca od 3 lat przy Uczelni, skupiająca chętnych studentów, wszystkich kierunków studiów, którzy nie tylko poszerzają swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną, ale również kładą nacisk na swój własny rozwój osobisty oraz rozwijanie własnych umiejętności miękkich.

Studenci naszej Uczelni mają możliwość w świadomy sposób kształtować swoją przyszłość i karierę zawodową. Uczą się wyznaczać i realizować własne cele zawodowe i prywatne, rozwijają komunikację interpersonalną, świadomie kształtują własną osobowość, ćwiczą asertywność w życiu codziennym oraz uczą się technik perswazji, by skutecznie wywierać wpływ na otoczenie.

Dzięki spotkaniom ARO studenci naszej Uczelni mają możliwość odkrywać swój potencjał, kształtować swój charakter oraz rozwijać osobowość już w trakcie studiów, po to, by w przyszłości łatwiej i bardziej świadomie podejmować trafne decyzje.

Jak budować pozytywne myślenie, jak skutecznie się motywować, jak zwiększać wiarę we własne możliwości, jak budować pewność siebie i poczucie własnej wartości- to najczęściej poruszane kwestie na spotkaniach Akademii Rozwoju Osobowości.

Świadome kształtowanie własnego wizerunku jest niezbędnym warunkiem wielu profesji. Nie tylko inteligencja akademicka, ale i inteligencja emocjonalna, określa zawodowe kompetencje w wielu dziedzinach.

To właśnie żywy człowiek i jego talenty społeczne są najbardziej ekspresyjnym narzędziem w osiąganiu sukcesów zawodowych.

Spotkania w ramach ARO to nie tylko rozwój osobisty. To doświadczenie czegoś, o czym nie mówiło się w szkole. To świetna atmosfera, ludzie z pasją i poczucie świadomości i zmiany, które daje odczucie, że jesteś pewny, że idziesz właściwą drogą.

Tematyka spotkań:

• Komunikacja interpersonalna
  • Autoprezentacja
  • Poczucie własnej wartości
  • Asertywność
  • Motywacja
  • Wyznaczanie i realizacja celów
  • Perswazja i wywieranie wpływu
  • Spotkania Akademii Rozwoju Osobowości prowadzi dr Magdalena Rycerz-Fiuk.
  • Wykładowca akademicki, Ekspert w dziedzinie komunikacji interpersonalnej,
  • trener rozwoju osobistego.