Uczelnia została członkiem Świętokrzyskiego Klastra Edukacji Zawodowej - inicjatywy podjętej w ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej ,,Roku Szkoły Zawodowców”. Jednym z priorytetów projektu jest rozwinięcie współpracy szkół z pracodawcami i dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Porozumienie o powołaniu Świętokrzyskiego Klastra Edukacji Zawodowej zostało objęte honorowym patronatem przez Ministra Gospodarki i Ministra Edukacji Narodowej.

Intencją porozumienia jest współpraca między Sygnatariuszami i przyszłymi partnerami w zakresie poprawy jakości kształcenia zawodowego w województwie świętokrzyskim oraz ściślejszego powiązania kształcenia teoretycznego z praktyczną nauką zawodu.

Siedzibą ŚKEZ jest biuro Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" S.A. Regulamin Klastra i deklaracja partnerska dla zainteresowanych dostępne są na stronie internetowej www.sse.com.pl