-->

1. Zdj klinika prawnaWitam wszystkich czytelników, nazywam się Danuta Zasada i jestem studentką drugiego roku prawa. Kierunek wybrałam w trybie zaocznym ze względu na szereg innych obowiązków oraz moją prace. Jestem bardzo ambitna i nie boje się dużych wyzwań, wręcz przeciwnie lubię stawiać sobie nowe cele, które stale mnie rozwijają.Z tego właśnie powodu, kiedy dostałam propozycje od prorektora naszej Uczelni dr. Krzysztofa Wątorka o poprowadzeniu kliniki prawnej bez wahania przyjęłam propozycję, chociaż nigdy czegoś takiego nie robiłam i moja wiedza na ten temat była na początku dosyć mała.

Jednak z czasem po kilku przeprowadzonych rozmowach oraz przeczytanych książkach wiedziałam doskonale jak to wszystko musi wyglądać.

            Pomysł powstania kliniki prawa w WSEPiNM zrodził się już dużo wcześniej jednak dopiero w tym roku zostanie wdrożony. Całą organizacją zajmę się osobiście wraz z moimi kolegami z II roku prawa. O pomoc w tym jakże ważnym przedsięwzięciu na naszym wydziale poprosiłam Dorotę Zawierucha oraz Dominika Brymerski, oczywiście zgodzili się mi pomóc. Na początku swojej działalności klinika będzie służyć pomocą jedynie wewnątrz uczelni naszym studentom ale w niedalekiej przyszłości planujemy rozszerzyć jej zasięg na płaszczyzny zewnętrzne.

2. Zdj klinika prawnaKlinika będzie miała za zadanie pomagać nieodpłatnie osobom potrzebującym pomocy, w trudnej sytuacji finansowej, z dziedziny prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, rodzinnego etc. Opiekę nad poszczególnymi działami obejmą profesorowie i doktorzy specjalizujący się w konkretnych dziedzinach prawa będący wykładowcami naszej uczelni. Klinika będzie miała dyżury w wyznaczone dni tygodnia i o określonych godzinach, wtedy też będą przyjmowane konkretne zgłoszenia , następnie przekazywane będą do odpowiednich działów które w jak najkrótszym czasie postarają się udzielić pełnej porady prawnej.

Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie to będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem. Tworząc naszą klinikę staramy się wzorować na przykładach prężnie działających klinik znanych uczelni. Dla nas studentów będzie to niepowtarzalna możliwość zdobycia doświadczenia już na etapie studiów. Zdajemy sobie sprawę że początki mogą nie być łatwe ale jesteśmy pełni optymizmu i zaangażowania.

 

 

Danuta Zasada

Studentka II roku prawa