Szkolenie RODO

Szanowni Państwo – nauczyciele akademiccy Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 7 kwietnia 2016 r. (RODO), w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych przyjęte zostały zasady przetwarzania danych osobowych zgodne ze standardami Unii Europejskiej. Są one zawarte przede wszystkim w zarządzeniu Rektora WSEPiNM – Polityka ochrony danych osobowych w WSEPiNM w Kielcach oraz Regulaminie ochrony danych osobowych. Każdy pracownik Uczelni, którego praca wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych, zobowiązany jest do zapoznania się z nimi i ich stosowania. Ma również obowiązek wzięcia udziału w szkoleniu RODO – zakończonym uzyskaniem certyfikatu. Na tej podstawie Administrator (WSEPiNM) wydaje Upoważnienie do przetwarzania danych osobowych. Jest to warunkiem dopuszczenia pracownika do danych osobowych studentów i umożliwia wykonywanie zadań dydaktycznych.

Szkolenie RODO dla nauczycieli akademickich ma formę kursu on-line, który jest dostępny TUTAJ

Kurs zawiera materiały informacyjne (prezentacja, dokumenty WSEPiNM – Polityka Ochrony danych osobowych w WSEPiNM, Regulamin ochrony danych osobowych, Regulamin użytkowania komputerów przenośnych oraz akty prawne wprowadzające RODO); po zapoznaniu się z nimi należy rozwiązać test, w celu uzyskania certyfikatu potwierdzającego udział w szkoleniu.

Uwaga: bezpośrednio po zakończeniu testu należy pobrać certyfikat, zapisać go na dysku i przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Arkusz dorobku nauczyciela kademickiego | Dostępny jest tutaj

Arkusz dorobku - Film instruktażowy | Zobacz tutaj

Arkusz dorobku - Jakie dane przygotować | Sprawdź tutaj

Wzór recencji pracy dyplomowej - studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo | DOC

Wzór recenzji pracy licencjackiej - studia I stopnia na kierunku pielęgniarstwo | DOC

Przewodnik nauczyciela kształcenia praktycznego - kierunek pielęgniarstwo | DOC

Informacje związane z kształceniem praktycznym dla wykładowców kierunku pielęgniarstwo | ZIP

Podróże służbowe

Prosimy wszystkich pracowników planujących podróż służbową o wypełnienie dokumentu „Informacja o planowanej podróży służbowej”. Po wypełnieniu i uzyskaniu opinii właściwego dziekana prosimy złożyć dokument na ręce Dyrektora ds. współpracy międzynarodowej p. Zbigniewa Szczepańczyka (p. 130 lub na recepcji I p.). Prosimy o taką informację, w miarę możności, na miesiąc przed planowanym wyjazdem.

Informacja o planowanej podróży służbowej | DOC

Program ERASMUS - wyjzdy zagraniczne w celu prowadzenia zajęć

Zasady udziału pracowników w programie Erasmus | DOC

Przykładowa umowa na wyjazd w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych | DOC

Indywidualny plan nauczania | DOC

Ankieta (sprawozdanie) stypendysty | DOC

Pracownicy WSEPiNM zainteresowani udziałem w programie Erasmus proszeni są o zgłaszanie się do Uczelnianego Koordynatora mgr. Zbigniewa Szczepańczyka.