Kalendarium 2018

Internet i nowoczesne technologie cyfrowe zmieniły współczesny świat. Spowodowały prawdziwą rewolucję w sposobach i tempie komunikowania się, wymianie i upowszechnianiu informacji, wiedzy, kultury, wzorów zachowań, innowacji, itp. Nowe technologie odmieniły oblicze gospodarki, edukacji, nauki, rozrywki, wytworzyły nowe kategorie potrzeb i nowe formy ich zaspokajania. Rewolucja technologiczna – jak każda rewolucja – obok skutków pozytywnych przyniosła również szkody i zagrożenia.

uczen w cyfr swiecie

W dniach 23-25 listopada 2018 odbył się XXV Konwent Przewodniczących oraz Zjazd Parlamentu Studentów RP. W piątek odbyła się Gala wręczenia nagród studenckich ProJuvenes. Sobota to dzień szkoleń dla nowych samorządów oraz podsumowanie kadencji Przewodniczącego PSRP za minione 2 lata kadencji, a także wybory nowych władz statutowych, które rozpoczną swoją dwuletnią kadencję od 1 stycznia przyszłego roku.

Zjazd Przewodniczących

W dniu 1 grudnia na naszej Uczelni odbyło się spotkanie przedstawicieli Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego ze studentami kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Akcja promuje wśród studentów kieleckich uczelni wyższych ideę zostania żołnierzem zawodowym. Ma ona na celu przybliżenie różnych rodzajów form służby wojskowej w siłach zbrojnych RP ze szczególnym uwzględnieniem Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) oraz służby przygotowawczej i ewentualnego wyboru pełnienia służby zawodowej. 

wojsko1

Pierwsze skojarzenia jakie przychodzą do głowy słysząc określenia „badania kliniczne” to zazwyczaj „króliki doświadczalne” czy „ostatnia deska ratunku”. Wynika to z tego, że niestety szczegółowa wiedza na ten temat nie jest zbyt powszechna, nawet dla osób z wykształceniem medycznym. Aby to zmienić 24 listopada br. BKWP.pl, Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych, B&R Clinical – Ośrodek Badań Klinicznych oraz CCTS Sp. z o.o. wspólnie zorganizowali szkolenie dotyczące Dobrej Praktyki Klinicznej.

praktyka kliniczna 1

student 13 12 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 13 grudnia br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

olimpiada statystycznaZapisy od 23 listopada do 3 grudnia 2018 r.
Olimpiada Statystyczna ma w tym roku swoją trzecią edycję; po raz trzeci również Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach wraz z Urzędem Statystycznym w Kielcach angażują się w jej organizację, przeprowadzając zawody na szczeblu szkolnym i okręgowym.
Olimpiada Statystyczna jest ogólnopolską olimpiadą interdyscyplinarną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

student 22_11_2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 22 listopada br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

W dniach 13-14.11.2018 r. w Mielcu oraz Dębicy, odbyły się coroczne spotkania edukacyjne. Wystawcami Targów były szkoły wyższe, szkoły pomaturalne oraz instytucje szkoleniowe. 

podkarp

25.11.2018 r. odbyło się  seminarium nt. "Trądzik pospolity w kontekście peelingów medycznych i peelingów nowej generacji".

  1.  Podział i właściwości hydroksykwasów. Czynniki decydujące o mocy peelingu chemicznego. Chelatacja jonów wapnia, przebieg procesu gojenia.
  2. AHA, BHA i PHA – aktywność biologiczna i kierunki oddziaływania na skórę.
  3. Etiopatogeneza trądziku pospolitego. Trądzik zaskórnikowy i zapalny, hiperkeratoza, łojotok, plamy pozapalne, blizny, trądzik na podłożu wrażliwej skóry – kierunki oddziaływania. Praktyczny aspekt wykorzystania peelingów medycznych Fenice i peelingów nowej generacji Lovely.
  4. Pokaz zabiegu Balance (Lovely) – równoważącego lipidy skóry bez zaburzenia równowagi skóry. Protokół zabiegowy, substancje aktywne, praktyczny pokaz zabiegu.
  5. Pokaz zabiegu Mandel S lub Mandel T (Fenice) – wysokoprocentowych peelingów medycznych. Protokół zabiegowy, substancje aktywne, praktyczny pokaz zabiegu.

 

Jak wiadomo wszystko co dobre kiedyś się kończy tak i teraz zakończyła się kadencja Władz Samorządu Studenckiego, która trwała dwa lata. Samorząd Studencki odpowiada na uczelni za egzekwowanie prawa wobec studentów, integracji studenckiej oraz reprezentuje ogół studentów uczelni przed władzami i na arenie międzynarodowej. Chociaż może wydawać się to dziwne, to głos studentów ma naprawdę wielką moc w kwestiach ważnych dla funkcjonowania uczelni.

Samorząd 2018

dr Krzysztof Wątorek

Od lat Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach współpracuje z Winnickim Instytutem Kooperatywnym w Winnicy. Ta bliska znajomość pomiędzy nami z roku na rok przynosi coraz to bardziej obfite zbiory w postaci licznych wyjazdów i przeprowadzanych konferencji.

W ostatnich latach w Polsce możemy zaobserwować duży wzrost zainteresowania samochodami, klasyfikowanymi jako oldtimery i youngtimery. Z angielskiego mówimy tutaj o starych oraz młodych czasowo pojazdach, zarówno samochodach jak i motocyklach. Wiele z nich jest zarejestrowanych na tzw. żółtych tablicach rejestracyjnych. Jak wygląda sama procedura takiej rejestracji i operacji z nią związanych, postaram się to przybliżyć poniżej.

Przykład pojazdu zabytkowego Tomek

Sad ZdjNowy rok akademicki już na dobre zaczął się dla wszystkich studentów, którzy z wielkim zapałem i nową energią powrócili w mury naszej Alma Mater. Z kolejnym rokiem zaangażowanie naszych studentów nie może być mniejsze, a wręcz odwrotnie z roku na rok staje się coraz większe. Dlatego też już 12 października nasze koło naukowe Respublica wzięło udział w konferencji w Sądzie Okręgowym w Kielcach, z którym nasza uczelnia współpracuje od lat.

FUNW dniach 25-28 października 2018r. odbył się w Warszawie IX Zjazd Forum Uczelni Niepublicznych, w którym przedstawiciele samorządu studenckiego Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach mieli przyjemność uczestniczyć. Nasza Uczelnia oddelegowała na wyjazd, aż 4 działaczy samorządu studenckiego Paulinę Stępień, Karolinę Dubiel, Alicje Ciszek oraz Sebastiana Pietrale.

Zdj Bezpieczny StadionJak co roku na Targach Kielce odbyła się konferencja organizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej pt: "Bezpieczny Stadion". Była to już 18 edycja tego wielkiego wydarzenia w świecie sportu, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem na co wskazuje sam fakt przybycia niemal 400 przedstawicieli sportu biorących udział biernie i czynnie w konferencjach oraz kilkaset przybyłych gości zainteresowanych wydarzeniem.

Tomek SzydlakStudia to nie tylko czas na naukę, ale także na rozwijanie swoich zainteresowań. Motoryzacja jest właśnie konikiem jednego z naszych studentów, który zaraża swoją pasją innych studentów. Nasi eksperci postanowili zdobyć o nim kilka informacji, a o to efekt ich ciężkiej pracy:

Tomasz Szydlak ukończył Liceum Ogólnokształcące w Klimontowie. Obecnie związany jest z Wydziałem Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, gdzie pogłębia systematyzuje swoją wiedzę.

prof.E.LipinskiEdward Lipiński, który od 2003 roku jest patronem Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych, urodził się 18 października 1888 roku w Nowym Mieście nad Pilicą. Był wybitnym ekonomistą, historykiem myśli ekonomicznej, działaczem społeczny. Po gruntownych studiach ekonomicznych w Niemczech i Szwajcarii został w 1923 roku wykładowcą, a w 1929 profesorem Szkoły Głównej Handlowej.

Samorząd Studencki zorganizował Otrzęsiny Studenckie, które odbyly się  14 listopada 2018 r. w klubie muzycznym Ultraviolet. 

Otrzęsiny Zdj

student 08 11 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 8 listopada br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Każdego roku w życiu studenta pojawia się jeden bardzo ważny dzień, inauguracja roku akademickiego, która w Wyższej Szkole Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego przypadła na 6 października.

DSC06010

student 18 10 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 18 października br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Ostatnio w Kielcach miało miejsce coroczne wielkie wydarzenie jakim jest gala wręczenia nagród gospodarczych "Skrzydła 2018" oraz zaprezentowanie rankingu największych firm w województwie świętokrzyskim "Złota 100". Te jakże wielkie i ważne dla naszego regionu uroczystości poprzedziła niemniej ważna konferencja pt. III Świętokrzyskie Forum Ekonomiczne.

skrzydła 2018 1

konkurs prawa autorWydział Prawa WSEPiNM zaprasza do udziału w piątej edycji konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego - ©Wszystkie prawa zastrzeżone - konkurs na temat ochrony praw autorskich. Jego celem jest upowszechnianie w środowisku młodzieży uczącej się wiedzy na temat praw autorskich i przeciwdziałanie zjawisku naruszania własności intelektualnej. 

konkurs krasomowczyWizerunek stanowi dobro osobiste i podlega ochronie. Posłużenie się nim bez zgody osoby może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. O przypadkach naruszeń tego dobra dowiadujemy się najczęściej wówczas, gdy dotyczą osób znanych, których popularność wykorzystywana jest np. w celach promocyjnych. Jednak powszechność Internetu, popularność serwisów społecznościowych i kreowanie wciąż nowych formy komunikowania się powodują łatwy dostęp do olbrzymich zbiorów zdjęć, a przez to ryzyko niewłaściwego wykorzystania wizerunku może dotyczyć praktycznie każdego. 

21 września 2018 r. o godz. 16.00 w Audytorium I Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyła się uroczystość czepkowania. Absolwenci studiów stacjonarnych na kierunku Pielęgniarstwo z dumą przyjęli czepki z rąk opiekunów zajęć praktycznych mgr Edyty Korus i mgr Agnieszki Zaworskiej - Winiarskiej.

piel2018

student 04 10 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 4 października br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, we współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach zorganizwały konferencję lokalną – "Nauczyciel jako mentor ucznia w cyfrowym świecie". Konferencja odbyła się 20 listopada 2018 r. w siedzibie WSEPiNM, przy ul. Jagiellońskiej 109A w Kielcach, a partnerami przedsięwzięcia były – Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

student 20 09 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 20 września br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

9 września 2018 roku odbyła się wielka impreza sportowa – II edycja TriathlonChęciny w której zmierzyło się ponad 200 zawodników z całej Polski. Triathlon to dyscyplina sportowa łącząca bieg, pływanie i kolarstwo. Zawodnicy w Chęcinach mieli do pokonania dystanse 1/4 oraz 1/8 Ironman.

checiny1a

SMART to akronim opisujący cechy, które powinien spełniać dobrze sformułowany cel. Jako narzędzie coachingowe zwiększa szansę na realizację zamierzeń, gdyż pozwala na precyzyjne ich określenie. Jest też jedną z metod pracy, którą poznają studenci Zarządzania i coachingu Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

zic 2

Niedawno w weekend 8 i 9 września odbył się trzeci Astro Piknik w Podzamczu Chęcińskim. Podczas trwania pikniku na gości czekało wiele atrakcji między innymi mobilne planetarium, łazik marsjański, obserwacje słońca, prelekcje popularnonaukowe, pokazy filmowe, stoiska z kosmicznymi gadżetami, wystawa skał i kamieni, pokazy średniowiecznego zegara astronomicznego, kosmiczna stacja, kapsuła 5D, skanery i drukarki 3D, symulator RC oraz wile innych ciekawych pokazów.

Zdj Astro Piknik

Jak co roku na Targach Kielce w dniach 4-7 września odbył się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. W dwóch ostatnich dniach targów 6 oraz 7 września odbyły się dni otwarte, na których można było podziwiać siły zbrojne RP, podczas których przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych brali udział jako zwiedzający oraz współorganizatorzy konferencji mających miejsce podczas targów MSPO.

Zdj MSPO

inauguracja2018 20196 października 2018 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019. Wykład inauguracyjny pt. "Zadania uczelni w zakresie zapewnienia jakości kształcenia po uchwaleniu »Konstytucji dla Nauki«" wygłosił prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

 

checiny triathlon 27 kwietnia 1997 roku blisko 100 zawodników stanęło na starcie Grand Prix Polski w Duathlonie. Zwycięzcą został wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w duathlonie i triathlonie, wieloletni członek kadry narodowej, zawodnik TS Akwedukt Kielce.- Marek Kalwat. Teraz nasze Stowarzyszenie organizuje drugi raz zawody Triathlon Chęciny. 

checiny triathlon

piknik na trawie

W ostatnim czasie w Podzamczu Chęcińskim odbyło się rodzinne Śniadanie na trawie, któremu towarzyszył bieg charytatywny aby zebrać pieniądze dla Adasia, który jest wcześniakiem. Całe wydarzenie odbywało się w Centrum Nauki Leonardo da Vinci gdzie organizatorzy przyszykowali wiele atrakcji między innymi pokazy z ciekłym azotem, tory przeszkód rozstawione na pięknych pasach zieleni oraz boisko do gry w piłkę.

W lipcu 2018 roku w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach na Wydziale Nauk Medycznych studenci studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo przystąpili do obrony prac magisterskich. Jest to pierwszy rocznik absolwentów opuszczający mury Uczelni z tytułem magistra pielęgniarstwa. Uwieńczeniem czterosemestralnej nauki był egzamin dyplomowy składający się z części teoretycznej i części praktycznej. 

pielęgniarki2018

W dniu 12 sierpnia 2018, odbył się festyn w Cedzynie pt: "Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, organizowany przez WOPR, Wojewódzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Podczas festynu na odwiedzających czekało wiele niespodzianek między innymi: pokazy ratownictwa wodnego, pokazy psów ratowniczych, nauka udzielania pierwszej pomocy, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji.

festyn1

W dniu 7 lipca 2018, dzięki uprzejmości Prezesa WOPR Kielce Wojewódzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie ratunkowe Huberta Szczechli, a także pod czujnym nadzorem jego współpracowników, odbyło się szkolenie dla studentów ratownictwa medycznego z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Pod czujnym ich okiem i przy pięknej pogodzie, studenci zapoznali się i ćwiczyli min: rzutki, koła ratunkowe, pływali łodziami ratowniczymi, łodzią motorową, wyciągali z wody poszkodowanych, wiązali węzły ratownicze. 

wopr1
 

Katarzyna Lipska ErasmusErasmus+ jest programem Komisji Europejskiej, który swym działaniem obejmuje projekty na rzecz edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na okres 2014-2020. Zastąpił on wcześniej funkcjonujące europejskie inicjatywy, takie m.in. jak: Lifelong Learning Programme, program Młodzież w działaniu czy Tempus. Od wielu lat stanowi fundament umiędzynarodowienia procesu kształcenia formalnego, nieformalnego i pozaformalnego.

olim Pol sw wspZapraszamy laureatów, finalistów i uczestników zawodów centralnych minionych edycji Olimpiady do udziału w imprezach jubileuszowych. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym osiągnie w tym roku szkolnym szacowny wiek sześćdziesięciu lat. Jej początki sięgają 1959 roku, kiedy to redakcja "Dookoła Świata", ilustrowanego tygodnika dla młodzieży, przeprowadziła Ogólnopolską Olimpiadę Szkolnych Lig Quizowych. 

W dniach 23-26 sierpnia odbyło się ogromne wydarzenie dla społeczności studenckiej, a w głównej mierze ich przedstawicieli w danych ośrodkach akademickich. W owych dniach miała miejsce V edycja Konferencji Ekspertów Praw Studenta, której głównym celem Parlamentu Studentów było przygotowanie samorządowców do przeprowadzenia szkoleń z zakresu praw i obowiązków studenta, wszyscy uczestnicy zostali dokładnie przeszkoleni w obszarze prowadzenia takich szkoleń w swoich macierzystych uczelniach.

Uczestnicy Konferencji Ekspertów Praw Studenta (Fot. Kamil Pudełko

student 06 09 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 6 września br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

BANKI

26 września 2018 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa zorganizowana przez Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa Oddział w Kielcach pt. „Banki - wczoraj, dziś, jutro. Ewolucja sektora bankowego po 1918 r."  Konferencja organizowana została w ramach projektu „100 lat bankowości w Polsce” we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Szczegóły w ulotce informacyjnejKarta zgłoszeniowa. Program konferencji.

student 05 07 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 5 lipca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Kolejny rok akademicki już za nami, sezon 2017/2018 cieszył się dla naszej uczelni dużym zainteresowaniem przyjmując ponad 1 400 nowych żaków. 

rekrutacja1

 

Mgr Tomasz Gorski  Kierownik ds. Promocji i Rekrutacji Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w KielcachOd ponad 20 lat nasza uczelnia sukcesywnie rozszerza swoją ofertę edukacyjną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych żaków i kandydatów na studia uczelnia oferuje oprócz studiów pierwszego stopnia (administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, ekonomia, finanse i rachunkowość, kosmetologia, pielęgniarstwo, zarządzanie i coaching), także studia drugiego stopnia na kierunkach: bezpieczeństwo wewnętrzne, ekonomia, kosmetologia i pielęgniarstwo. Ponad dziesięć lat temu Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych jako pierwsza w regionie zaczęła kształcić studentów na jednolitych studiach magisterskich kierunku prawo.

Nazywam się Natalia Pabiś mam 20 lat i mieszkam w Skarżysku-Kamiennej. Studiuję na WSEPiNM w Kielcach i jestem absolwentką pierwszego roku studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. 

Zdj Natalia

„W imieniu Władz oraz Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach chcielibyśmy serdecznie pogratulować Pani wzorowej działalności na rzecz Teatru im. Stefana Żeromskiego ...

dzikaroza

student 28 06 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 28 czerwca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Żyjemy teraz w genialnych czasach, bo jak nigdy ludzie zdali sobie sprawę, że aby ulepszyć świat, trzeba najpierw ulepszyć samego siebie. 

zic20

Monika Zubrzycka Nowak

Monika Zubrzycka Nowak.

Coachingiem zajmuję się od kilkunastu lat, prowadzę sesje coachingu oraz superizje dla coachów , kształcę coachów w mojej szkole Studium Coacha Gdańskiego Wydawnictwa Psychologiczngo- Szkolenia. Również prowadzę zajęcia z coaching na różnych uczelniach, najczęściej na studiach podyplomowych. O coachingu można powiedzieć, że opiera się na trzech filarach; na postawie, umiejętnościach i doświadczeniu. Tutaj zajmę się omówieniem głównie postawy coacha u ludzi, którzy chcą mieć większy pozytywny wpływ na otoczenie.

Dzięki działaniu wspierającym rolników przez Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Społecznych w Kielcach  we współpracy z Kancelarią prawną dr Katarzyny Kita - Wałęka stworzony został wzór umowy o pomocy przy zbiorach płodów  rolniczych.

rolinicy1

W dniu 28 maja 2018 roku na naszej uczelni odbyła się konferencja interdyscyplinarna, która dzięki dużemu zainteresowaniu zdobyła zasięg ogólnopolski 

konfer1

W dniach 7-9.06.2018 r. w Targach Kielce odbyły się Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE EXPO oraz Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY- EXPO.

IFRE1

20 maja 2018 r. w parku miejskim w Kielcach odbył się festyn rodzinny. Wśród szerokiego grona wystawców, uczestniczyła w nim również nasza Uczelnia. Impreza została zorganizowana z okazji dnia dziecka, co skutkowało tym, że wszelkie atrakcje były skierowane właśnie do najmłodszych. 

dzien dziecka2

student 14 06 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 14 czerwca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

8 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 w audytorium im. prof. Pawła Sarneckiego w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbyło się wręczenie dyplomów i uroczyste czepkowanie absolwentów kierunku pielęgniarstwo.

czepkowanie2018

W sobotę 26 maja w Sandomierzu nasza Uczelnia wzięła udział w niezwykłym wydarzeniu pod hasłem "Kobieta w roli głównej”. Impreza została zorganizowana przez burmistrza miasta Marka Bronkowskiego i „Gazetę Wyborczą”, odbyła się pod patronatem „Wysokich Obcasów”, a my byliśmy strategicznym partnerem tego prestiżowego wydarzenia.

kobieta1

student 24 05 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 24 maja br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Już po raz 12. grupa zapaleńców rajdów górskich zorganizowała jeden z czołowych maratonów górskich w Polsce – „Twardziela Świętokrzyskiego”. Współorganizatorami imprezy są Studium WFiS Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych wraz z zaangażowanymi studentami Uczelni, Klub Turystyki Pieszej PTTK „Przygoda” oraz SCKiS w Strawczynie, przy znacznej pomocy gmin Bieliny i Zagnańsk.

twardziel

Studenci Pielęgniarstwa, Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego zamknęli kolejny etap w swoim życiu, realizując cel jaki postawili sobie 3,5 roku temu przekraczając mury Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. W kwietniu i maju 2018 r. odbyły się egzaminy dyplomowe uwieńczające 7-semestralny okres nauki na Uczelni.

ratownictwo1

W dniu 28.04.2018 na Wydziale Nauk o Zdrowiu WSEPiNM w Kielcach, przy wsparciu Dziekana Wydziału dr n. med. Macieja Juszczyka, odbyło się praktyczne szkolenie dla studentek Kosmetologii, dotyczące metodyki powierzchniowego złuszczania naskórka w kontekście peelingów medycznych Fenice i peelingów nowej generacji Lovely.

kosm4

Coroczne studenckie święto, które potocznie nazywa się Juwenaliami miało swój czas całkiem niedawno. Chociaż w tym roku pogoda nie dopisała naszym żakom to czar i moc świętowania trwała w najlepsze. Zgodnie z tradycją pierwszego dnia odbył się korowód studencki rozpoczynający Juwenalia. Niestety frekwencja z powodu nagłego deszczu zmniejszyła się, a na placu boju pozostali sami najtwardsi studenci. 

juwenalia2018 1

Sukces kierunku zarządzanie i coaching – wymarzony zawód oraz rozwój osobisty na Wydziale Nauk Społecznych w WSEPiNM. Żyjemy teraz w genialnych czasach, bo jak nigdy ludzie zdali sobie sprawę, że aby ulepszyć świat, trzeba najpierw ulepszyć samego siebie. 

zic1

student 10 05 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 10 maja br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

W dniu 24.04.2018 mury naszej uczelni odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Solca Nad Wisłą. Celem ich przyjazdu było zapoznanie się i udział w warsztatach z zakresu udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach. Uczniowie spotkali się z naszymi wykładowcami. Zajęcia poprowadzili: mgr Arkadiusz Lech, mgr Jakub Kasiński oraz mgr Mariusz Andrzejczak.

pierwszapomoc1

Gra rocka, chętnie sięga nawet do jego cięższych odmian. Działa w dwóch zespołach, co nie przeszkadza mu w studiowaniu. Jak godzi życie muzyka z nauką? Między innymi o tym opowiedział nam Bartosz Sadza – student trzeciego roku kierunku zarządzanie i coaching w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

Bartosz Sadza

W dniach 25-26 kwietnia 2018 odbyła się konferencja międzynarodowa na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania UJK. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem zyskując tym samym wielu współorganizatorów w tym również naszą uczelnie. Przedstawicielami Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych byli prorektor WSEPiNM dr Krzysztof Wątorek, dr Dariusz Palacz oraz student Kamil Rębosz.

konferencja

W dniach 19-22 kwietnia 2018 roku odbyła się XXIV Krajowa Konferencja Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w Krynicy-Zdroju. Jest to cykliczne, coroczne wydarzenie zrzeszające samorządy studenckie z całej Polski, które po raz kolejny skupiło liderów środowiska studenckiego z całej Polski. Ma ono na celu wymianę doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy samorządami studenckimi oraz dyskusje na tematy związane ze szkolnictwem wyższym.

Krynica

Wśród bogatej oferty kształcenia naszej uczelni nie mogło również zabraknąć kierunku Finanse i Rachunkowość. Od lat wiadomo, że pieniądze są aktualnie niezbędnym surowcem do działania gospodarki. Każdy z nas goni za bogactwem, dlatego potrzebujemy do pomocy specjalistów z tych dziedzin którzy skutecznie pokierują nami oraz naszym majątkiem. Chociaż nazwa tego kierunku jest lekka i przyjemna dla ucha to nie należy wybierać go z myślą, że jako to będzie. Jeżeli chcesz zacząć naukę na tym kierunku musisz być świadomym, że czeka Cię droga pełna trudności i ciężkiej nauki, jednak efekt końcowy na pewno Cię zadowoli

FiR

student 26 04 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 26 kwietnia br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

W dniach 20-22 kwietnia 2018 roku Targi Kielce zamieniły się w ogromny salon pielęgnacji zdrowia i urody. Po raz  trzeci odbyły się Międzynarodowe Targi Zdrowia i Urody Health & Beauty. Wśród wystawców propozycje zaprezentowały m.in.: salony kosmetyczne, gabinety medycyny estetycznej oraz salony optyczne.

health1

Adam Pawlikiewicz pracuje w naszj Uczelni jako informatyk. Ma 28 lat i głowę pełną marzeń i planów na przyszłość, pasjonuje się futbolem – jako wieloletni Prezes Stowarzyszenia Kibiców Korony Kielce kibicuje sportowcom swojej ukochanej drużyny. Jak sam twierdzi, dobrze radzi sobie w trudnych sytuacjach, które wymagają zachowania zimnej krwi.

1

Jak wygląda życie za kratami, co przysługuje więźniom, jaka jest struktura całego więzienia, system zabezpieczeń, monitoringu oraz wiele więcej - tego mogli dowiedzieć się w ostatnim czasie studenci Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

aresz sledczy

WSEPINM po raz kolejny była współorganizatorem XII Ogólnopolskich Targów Pracy dla Absolwentów i Studentów Szkół Wyższych. Wydarzenie odbyło się w dniu 16 kwietnia 2018 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Oprócz ofert pracy zwiedzający mogli wziąć udział w poszczególnych modułach z zakresu rekrutacji pracowników do firmy, autoprezentacji oraz umiejętności miękkich w zarządzaniu.

targi1

student 12 04 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 12 kwietnia br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Śliczne panie i silni panowie to nikt inny tylko studenci Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych na kierunku Ratownictwo Medyczne, spośród licznej oferty kształcenia nasza uczelnia oferuje także ten kierunek.

rat

W ubiegły wtorek z okazji Światowego Dnia Zdrowia, w ramach XVI Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby odbyło się „Forum Zdrowia”. Miejscem imprezy była sala kinowa w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Zdrowie dla wszystkich”.

forum zdrowia

Studia to nie tylko nieustanna nauka, ale także rozwijanie swoich pasji. Przykładem tego jest nasz student prawa Maciek Giemza, który dokonał czegoś wielkiego co dla wielu z nas jest marzeniem.

dakar

Praktyczna strona funkcjonowania systemów alarmowych w chronionych obiektach, była przedmiotem zajęć studentów II roku Bezpieczeństwo Wewnętrzne naszej uczelni, z przedstawicielami firmy „BAREL” ze Skarżyska Kamiennej. 

alarmy1

 

21 marca 2018 r. nasza uczelnia została zaproszona do Solca nad Wisłą. W tamtejszym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbywał się Dzień Otwarty Szkoły.

solec3

Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych organizuje dla naszych studentów oraz pracowników wyjazd na Ukrainę do Lwowa, który odbędzie się w dniach 24-26 maja, na który wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Ukraina1

W dniach 26-28.03.2018 r. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych gościła na Targach Edukacyjnych Starpress. Przez trzy dni odwiedziliśmy trzy miasta: Końskie, Skarżysko-Kamienna oraz Starachowice. Na terenie naszych stoisk uczestnicy targów mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni.

starpress1

W dniach 20-21 marca 2018 roku studenci wraz z pracownikami Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych wzięli udział w Giełdzie Szkół i Uczelni 2018, która odbyła się w Kielcach na terenie Centrum Kongresowego Targów Kielce przy ul. Zakładowej 1.

giełda1

 

W dniu czternastego marca w budynku Sądu Okręgowego w Kielcach odbyły się dni otwarte sądu w ramach których sąd organizuje liczne spotkania pt. "Akademia Podstaw Prawa". Jak na każde tego typu spotkanie nasi studenci również dostali zaproszenie do biernego uczestnictwa w nim.

Wizyta w Sądzie

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zajął pierwsze miejsce na Trzecich Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Ukrainy. 

rat 4

Do pewnych miejsc zawsze przyjemnie się wraca. Tak na pewno jest w przypadku Pragi i zaprzyjaźnionej z WSEPiNM Prywatnej Wyższej Szkoły Nauk Ekonomicznych (Soukromá vysoká škola ekonomických studií). Nasi pracownicy odwiedzali praską uczelnię w charakterze goszczących wykładowców już wielokrotnie.

Praga

Wiadome jest, że w życiu warto jest znać prawa jakie nam przysługują, aby być w pełni świadomym obywatelem. Jednak dziedzina prawa jest tak bardzo rozbudowaną i skomplikowaną nauką, że zrozumienie jej nie należy do najłatwiejszych czynności. Mówi się, że aby zagłębić wiedzę z całego zakresu prawa brakłoby czasu, ponieważ cały czas dochodzą nowe ustawy oraz poprawki starych.

swiadomy obyw

student 22 03 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 22 marca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

student 08 03 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 8 marca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Ostatnio na naszej uczelni 22 lutego miała miejsce międzynarodowa konferencja pt. "Zbrodnie Sądowe w latach 1944-1989. Konformizm czy relatywizm moralny środowisk prawniczych?”. Współorganizatorami konferencji wraz z naszą uczelnią był Instytut Pamięci Narodowej oraz Winnicki Instytut Kooperatywny.

IPN1

Co pani studiuje i dlaczego akurat ten kierunek?

Mam na imię Paulina. Studiuję na 2 roku bezpieczeństwa wewnętrznego zaocznie oraz na 3 roku prawa dziennie. Interesują mnie służby mundurowe oraz różne dziedziny prawa. 

Paulina

Pod patronatem Rektora Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbył się w siedzibie uczelni etap regionalny ogólnopolskiego konkursu Państwowej Inspekcji Pracy pod nazwą „Poznaj swoje prawa w pracy”. W dniu 2 marca 2018 roku 45 uczniów z 24 szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego mogło wykazać się wiedzą na temat ochrony pracy i przepisów bhp. Laureatkami konkursu zostały: Karina Kowalska, Róża Kaczor i Magdalena Życińska.

pip 1

6 marca 2018 roku w Radomiu odbyły się XV Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych, w których udział wzięła największa niepubliczna Uczelnia w regionie świętokrzyskim – Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych z Kielc.

Radom 1

 

W dniach 1-2 marca 2018 roku nasza uczelnia brała udział w XXI Łódzkich Targach Edukacyjnych organizowanych przez MTŁ. Targi, które odbyły się w hali Politechniki Łódzkiej odwiedziło ponad 10 tysięcy osób: maturzystów, gimnazjalistów, studentów, nauczycieli. 

Łódź 1

26 lutego Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych przedstawiła swoją ofertę edukacyjną, podczas kolejnej edycji Targów Edukacyjnych w Częstochowie. Tym razem reprezentantami naszej uczelni można było porozmawiać w Miejskim Domu Kultury, w którym odbyła się tegoroczna edycja targów.

Czestochowa

Coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwszy Międzynarodowy Dzień Kobiet został ustanowiony 28 lutego 1909 roku przez Socjalistyczną Partię Ameryki po powstałych strajkach i zamieszkach w Nowym Jorku. W Polsce zaś święto to obchodzone jest od 1993 roku po dziś dzień. Głównie wydarzenie to polega na wręczeniu przez mężczyzn drobnego prezentu kobiecie na dowód jego miłości do niej, a także spędzeniu tego dnia razem.

dzien kobiet

 

student 22 02 2018

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 22 lutego br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Po raz kolejny studenci chcący się wyszkolić w sztuce jazdy na nartach gościli w Krajnie. Obóz został zorganizowany przez Studium WFiS Naszej Uczelni. Uczestniczyli w nim studenci Ratownictwa Medycznego, Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Administracji, Kosmetologii oraz Prawa.

krajno2

 

W dniach 12 grudnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja Pińczowie i 30 stycznia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie, Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach współpracował z wyżej wymienionymi placówkami, organizując   "Dni bezpieczeństwa".pinczow1

W roku szkolnym 2016/2017 w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie, dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, odbywały się zajęcia z ratownictwa medycznego prowadzone przez Jakuba Kasińskiego.

wloszczowa1

 

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych oferuje wiele ciekawych kierunków, a w nich także kosmetologie. Jest to bardzo przyszłościowy oraz ceniony kierunek, ponieważ ludzie od zawsze dbali i będą dbać o swoją urodę. Branża kosmetyczna mogłoby się zdawać, że jest skierowana tylko w kierunku pań, jednak nic bardziej mylnego, ponieważ coraz częściej można spotkać również panów w tym zawodzie.

kosmetologia1